Haberler

Ege'de multidisipliner sağlık etkinliği

Güncelleme:

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ev sahipliğinde, sağlığın geliştirilmesi ve sürdürülmesi amacıyla özbakım becerisinin öğretimini esas alan "Sağlık Bakım Festivali" düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve farklı disiplinlerden fakültelerin de desteklediği festivalde konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,"Bize bahşedilen her bir 24 saati dolu dolu yaşamamız gerekiyor. Vücudumuz bizlere emanettir. Emanete iyi bakmak da inancımız gereği, yerine getirmemiz gereken bir görevdir" diye konuştu.

EÜ Hemşirelik Fakültesi ev sahipliğinde, İl Sağlık Müdürlüğü ve farklı disiplinlerden fakültelerin desteğiyle "Sağlık Bakım Festivali" düzenlendi. Festivale, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, EÜ üst yönetimi, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Ege Üniversitesi olarak, yeni projelerde sağlık, gıda, spor ve tarım ilişkisini işleyeceklerine dikkat çeken Rektör Budak, "Dünya artık bu konulara ağırlık veriyor. Günümüzde değişen pek çok teknoloji ve gelişen sağlık koşulları nedeni ile insan ömrü uzuyor. Bize bahşedilen her bir 24 saati dolu dolu yaşamamız gerekiyor. Vücudumuz bizlere emanettir. Emanete iyi bakmak da inancımız gereği, yerine getirmemiz gereken bir görevdir. Kendi sağlığımıza ve bakımımıza yaptığımız her bir yatırım, Allah katında da sevaptır" dedi.

FARKLI DİSİPLİNLER BİR ARAYA GELDİ

Festival kapsamında multidisipliner bir çalışma yürütüldüğünü belirten Rektör Budak, "Bugün, pek çok stantta her disiplinden çeşitli bilgilendirmeler yapılıyor. Gıda, sağlık açısından oldukça önem taşıyor, bu nedenle Ziraat Fakültemizin standı var. Yine Diş Hekimliği, Tıp ve Spor Bilimleri fakültelerimiz de burada bilgilendirme yapıyor. Üniversite olarak projelerimizde sağlık ile gıda, spor ve tarımın ilişkisini işleyeceğiz. Bu konuların maddi anlamda da inanılmaz bir boyutu var. Bu maliyetlerin azaltılması konusunda da ciddi çalışmalar yapılıyor. Bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen başta Hemşirelik Fakültemiz olmak üzere üniversitemizin fakülte ve yüksekokulları ile hocalarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"ÖZBAKIMI UYGULAMALARI İLE ÖĞRETECEĞİZ"

Dünya Sağlık Örgütünün 2020 yılını "Hemşire Yılı" olarak ilan ettiğini hatırlatan Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Bilge, "2020 yılını 'Hemşire Yılı" ilan eden Dünya Sağlık Örgütü 'Nursing Now' hareketini başlattı. Sağlık Bakım Festivali, üniversitemiz ve fakültemiz için ilk 'Nursing Now' hareketi. Bu bağlamda her ay etkinliklerimiz gerçekleşecek. Amacımız; insana, aileye, topluma kendi bedensel ve ruhsal hareketlerini fark ettirmek, sağlığını korumayı öğretmek. İnsan kendini eğitebilir, en önemli hedefi kendini gerçekleştirmek. Sağlık Bakım Festivali ile insan ruhunda neler olduğu ve özbakımını bu doğrultuda nasıl gerçekleştireceği teori ve uygulamalarla katılımcılara aktarılacak. Her stantta sağlığa ve özbakıma dair farklı bir beceriyi öğreteceğiz. Bugün başta Rektörümüz Necdet Budak olmak üzere burada gönüllü olarak bizlere destek veren üniversitemizden ve üniversite dışından kurumlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinlik kapsamında gün boyunca açılan stantlarda katılımcılar; sağlık, korunma, tedavi ve iyileştirim konularında bilgilendirildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

İl Sağlık Müdürlüğü Ege Üniversitesi Necdet Budak Rektör Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title