Haberler

Düzce'nin 4. dönem kadın muhtarı Hanife Gür, hizmetleriyle örnek yöneticilik sergiliyor

Güncelleme:

Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor.

Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor.

Kentte 1996'da "Türkiye'nin ilk kadın Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı" seçilen Gür, Kara Hacı Musa Mahallesi sakinlerinin ısrarlarıyla 2009'daki yerel seçimlerde kazanarak "Düzce'nin ilk kadın muhtarı" olma başarısını da gösterdi.

Daha sonra 2014 ve 2019 yıllarında da kazanan Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 5 rakibe karşı girdiği yarışta 2 bin 900 oyun 1827'sini alarak 4. dönem görevine başlayan Gür, her yaştan insanla kurduğu güzel ilişkilerle mahallesine hizmet etmeyi sürdürüyor.

Gür, AA muhabirine, 2009'da mahalle halkının sürekli esprili şekilde "muhtar ol" baskıları sonucu girdiği muhtarlığı çok severek yaptığını dile getirdi.

Muhtarlığı, "gönüllere dokunmak" olarak tanımlayan ve başarısının arkasındaki duygudan bahseden Gür, "Ailelerin ruhunu okşamak, samimi olmak. Samimiyet, dürüstlük, güven, güvenli olmak... Bütün insanların gönlüne girmek. Ben işimi çok seviyorum. İnsanları çok seviyorum." dedi.

Gür, 1996'da girdiği seçimde "Türkiye'nin ilk kadın seyyar pazarcılar odası başkanı" ünvanını kazandığını bildirerek, muhtar seçilene kadar sürdürdüğü görevindeki kazanımların ufkunu çok açtığını, esnaf teşkilatındaki çalışmaları mahalleye de taşıma imkanı bulduğunu anlattı.

Hayatının insanlarla diyalog halinde geçtiğine ve her yaş grubuyla çok iyi anlaştığına değinen Gür, "Büyükle büyük, küçükle küçük, kadın erkek ayırmadan çok samimi şekilde severek, isteyerek anne şefkati ve merhametiyle yaklaşıyorum. Onları dinliyorum. Çocukların sorunlarını dinliyorum. Çocuklar, gençler sorunlarını anlatıyor." diye konuştu.

"Karşındaki insan kendine güvenildiğini hissettiğinde seni sevdiğini anlıyorsun." diyen Gür, hayatına dair planlamalarda muhtarlıktan başka hedefinin bulunmadığını dile getirdi.

Gür, yaşının ilerlediğini ve artık gençlere yer açmak gerektiğini vurgulayarak, "Gençlerle biz de büyüyoruz. Örneğin ben muhtar olduğumda 15 yaşındaki çocuklar bugün 30 yaşına geldi. Hala çok güzel görüşüyoruz, onlarla, 'Siz de büyüyünce, muhtar, yönetici olduğunuz zaman küçüklerinizi koruyun, büyüklerinizi sayın. Kendi yaşıtlarınıza da saygı gösterin, eliniz, yüreğiniz, merhametiniz açık olsun' şeklinde karşılıklı sohbet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kimsenin kendisin muhtar olarak hitap etmediğine dikkati çeken Gür, "Hanife Abla diye geliyorlar. Mahallemin Hanife Halasıyım. Anneler çocuklarını parka gönderdikleri zaman, 'Hanife ablam var nasıl olsa, emin elde, oynasın geç vakte kadar parkta.' dedikleri Hanife teyzeleriyim." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Düzce Politika Güncel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title