Haberler

Dursun Ataş: Akp, Ülkeyi Eğitimde de Geriye Götürüyor

Güncelleme:

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Ne yazık ki şehrimizde birçok okul inşaatı ya ağır ilerliyor ya inşaat durmuş ya da mahkemelik durumlar mevcut. Artan maliyetler nedeniyle inşaat firmaları da önünü göremiyor, aldıkları işi bitiremiyor, firmaların iflasına adeta davetiye çıkarılıyor. Eğitimde de diğer alanlardaki gibi ortaya çıkan istikrarsızlık büyük yaralara yol açıyor. Ne yazık ki geleceğimiz, geleceğe dair umutlarımız, çocuklarımız, AKP'nin iş bilmezliği, günü kurtarma siyaseti nedeniyle büyük yara alıyor. AKP, ülkeyi eğitimde de geriye götürüyor” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Ne yazık ki şehrimizde birçok okul inşaatı ya ağır ilerliyor ya inşaat durmuş ya da mahkemelik durumlar mevcut. Artan maliyetler nedeniyle inşaat firmaları da önünü göremiyor, aldıkları işi bitiremiyor, firmaların iflasına adeta davetiye çıkarılıyor. Eğitimde de diğer alanlardaki gibi ortaya çıkan istikrarsızlık büyük yaralara yol açıyor. Ne yazık ki geleceğimiz, geleceğe dair umutlarımız, çocuklarımız, AKP'nin iş bilmezliği, günü kurtarma siyaseti nedeniyle büyük yara alıyor. AKP, ülkeyi eğitimde de geriye götürüyor" açıklamasını yaptı.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, inşaat sektörünün artan maliyetler nedeniyle içinde olduğu durum ve yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde okul inşaatlarının bitirilememesi ile ilgili açıklama yaptı. Ataş, bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

"AKP, ÜLKEYİ EĞİTİMDE DE GERİYE GÖTÜRÜYOR"

"AKP her konuda olduğu gibi eğitimde de tekliyor, çözüm üretmiyor. Bu beceriksizlikle ülkemizin kazanımlarını, değerlerini de bir bir yok ediyor. Ülkemiz her geçen gün eğitimde de geriliyor, kaybediyor. AKP'nin ekonomi yönetimi eğitimden sağlığa her alanda kamu hizmetlerini de aksatıyor. Devlete olan güveni sarsıyor. Ne yazık ki şehrimizde birçok okul inşaatı ya ağır ilerliyor ya inşaat durmuş ya da mahkemelik durumlar mevcut. Artan maliyetler nedeniyle inşaat firmaları da önünü göremiyor, aldıkları işi bitiremiyor, firmaların iflasına adeta davetiye çıkarılıyor. Sorunlar her geçen gün çığ gibi büyüyor. AKP'nin içinden çıkılmaz hale getirdiği Suriyeli sorunu ile eğitimde de kaos artıyor. Bir yanda acil ihtiyaç duyulmasına rağmen artan maliyetler nedeniyle tamamlanamayan okul inşaatları, okullaşamama diğer yanda kalabalıklaşan ve bir türlü hedeflenen tekli eğitime geçememe durumu. Eğitimde de diğer alanlardaki gibi ortaya çıkan istikrarsızlık büyük yaralara yol açıyor. Ne yazık ki geleceğimiz, geleceğe dair umutlarımız, çocuklarımız, AKP'nin iş bilmezliği, günü kurtarma siyaseti nedeniyle büyük yara alıyor. AKP, ülkeyi eğitimde de geriye götürüyor.

"TAMAMLANMAMIŞ, HALEN İNŞAATI SÜREN YERLERİ AÇILMIŞ GİBİ GÖSTERİP, ŞOV BİTTİKTEN SONRA DA O YERLERİN BU KEZ İNŞAATLARINI GEZİP POZ VERENLER VATANDAŞI ALDATTIĞINI SANIYOR"

Millet evine ekmek götüremezken, geçim derdi, işsizlik her yanı sarmışken AKP'nin önceliği millet bahçesi. Milyonlar kocaman kocaman yapılan ve ne oldukları meçhul kapılara, ranta harcanmaktadır. Şimdi de yine bu ekonomik sıkıntıda, okul ihtiyaçları, acil diğer konular söz konusuyken sadece temeline 75 milyon harcanacağı ifade edilen, bunun yanı sıra mevcut durum ve cami inşaatındaki teknik incelik göz önüne alındığında maliyeti daha da fazla çıkacak olan, ancak '700 milyonluk' denilen cami tartışması da durup dururken milletin önüne getirilmiştir. Bu konuyu da yaşanan bu derin ekonomik kriz de milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bu şov cephesi, kıymetli hayırseverlerimizin namına sığınmakta, hayırseverlerimizin emekleriyle, yaptıklarıyla kendi siyasetlerini, kendi siyasi ikballerini şekillendirmeye devam etmektedir. Tamamlanmamış, halen inşaatı süren yerleri açılmış gibi gösterip, şov bittikten sonra da o yerlerin bu kez inşaatlarını gezip, poz verenler vatandaşı aldattığını sanıyor. Yine aynı yerleri sürekli makyajlayarak açanlar vatandaşı kandıracağını sanıyor. Kayseri'yi hızlı tren bilmecesinde Yerköy'e kılçıklayanlar, tıpkı öncekiler gibi seçim vaatli alelacele temel atanlar, vergi Denetim Kurulu Başkanlığında Kayseri'yi önce Konya'ya, sonra Ankara'ya bağlayanlar, SGK sağlık işlerinde kenti İzmir'e bağlayanlar, iş yükünü arttıranlar, şimdi de çıkmış Kayseri-Kırşehir Otoyol bağlantı yolu işaretlemesiyle övünüyor. Hatta işaretlemesini yeni duyurdukları yolun da bir ay önce resmi açılışını yapıyor.

"AKP'YE YILLARDIR DESTEK VEREN VATANDAŞIMIZ DA HALİYLE KAYBEDİYOR"

AKP'ye yıllardır destek veren vatandaşımız da haliyle kaybediyor. Bu kötü gidişe dur demenin zamanı geldi. Vatandaşımız perişan. Merkezde, kırsalda vatandaşı dinliyoruz. AKP yüzünden vatandaşımız bunalmış durumda. Esnaf siftah yapamıyor, gençler gelecekten ümitsiz, çiftçi üretemiyor, üretse bile kazanamıyor, işçi, emekli geçinemiyor. Toplumun her kesimi önünü göremiyor, gelecekten endişeli. Sorun çok, ama çözüm var. Az kaldı. İYİ Parti ile sorunlar çözülecek, Türkiye iyi günlere kavuşacak."

Kaynak: ANKA / Güncel

Dursun Ataş AK Parti Kayseri Güncel Haberler

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çubuk, Beypazarı, Ayaş 16-17 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI l İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2024! CANLI maç izle! (BUGÜNKÜ MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 16 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor?
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title