Haberler

"Dörtyol Büyük Bir Sağlık Kompleksine Kavuşacak"

Güncelleme:

Başhekimi Dr. Zafer Terzi, hastanenin genel durumu hakkında bilgi verdi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'ndeki Dörtyol Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin başhekimliğine atanan Dr. Zafer Terzi ve hastanenin müdürlüğüne atanan Turan Sıçramaz'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Türkoğlu'nun gerçekleştirdiği ziyarete; AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan ve AK Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy'un yanı sıra, AK Parti Dörtyol İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik ettiler.

Milletvekili Türkoğlu ve AK Parti yönetiminin ziyareti ile onure olduklarını dile getiren Dörtyol Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Zafer Terzi, hastanenin genel durumu hakkında bilgi verdi. Hastanede 10 diş hekimi ile mesai yaptıklarını söyleyen Terzi, 4 yeni diş hekiminin gelmesi ile de hekim sayılarının 14'ü bulacağını belirtti. Hastanenin merkez binasının Dörtyol'un Çaylı Mahallesi'nde olduğunu ifade eden Terzi; "Çaylı'daki merkez binamızın yanı sıra; Özerli Mahallesi'nde ve Karakese Belediyesi'nde bulunan diğer iki binamızda da vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz" dedi. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin üç ayrı yerde hizmet vermesinin zorlukları olduğunu dile getiren Terzi; "Biz şu an 180 bin'lik bir nüfusa hizmet sunmaktayız. Lakin üç farklı merkezden sunulan hizmetin bu malum karmaşık yapısı, iş gücü ve mali kayba neden olduğu gibi hizmet alan hastalarımız açısından da sorun yaratmaktadır. Bu sebeble etkin ve rantabl olması açısından hizmet sunumunun tek merkezden yürütülmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Her klinikte 4 hekimin aynı anda çalıştığını belirten hastane müdürü Turan Sıçramaz da; "Diş hekimi atamalarında 4 yeni diş hekimi daha hastanemizde hizmet verecektir. Lakin yeni klinik açacak odamız bulunmamaktadır" dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da, halka yerinde ve etkin bir sağlık hizmetinin verilebilmesi açısından Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin tek merkezde toplanması gerektiğinin altını çizdi. 213 ada, 368 parsel, 30 bin metrekare'lik taşınmaz üzerine inşa edilecek olan yeni devlet hastanesi projesine Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin de dâhil edilmesi için Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nda ilgililerle çalışma yapıldığının bilgisini veren Türkoğlu; "Şimdiki devlet hastanemizin hemen yukarı tarafındaki TSK'dan Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilen 30 bin dönümlük arazi üzerinde temelini yakın zamanda atacağımız devlet hastanemize ek olarak, yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin de dâhil edilmesi ile bu alanı büyük bir sağlık kompleksine dönüştürmeyi arzuluyoruz" dedi.

AK Parti Hatay İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan ile birlikte klinikleri tek tek gezen Türkoğlu, hekimlerle ve hastalarla bir süre sohbet etti.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve AK Parti Yönetimi, Dörtyol Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne yeni atanan Başhekim Dr. Zafer Terzi ve Müdür Turan Sıçramaz'a yeni görevinde başarılar dilediler.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Ak Parti Dörtyol Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Bakmadan Geçme

Levent Mercan kimdir? Levent Mercan kaç yaşında, mevkisi ne, hangi takımlarda oynadı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 21 Haziran Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Bugün hangi maçlar var? EURO 2024 21 Haziran Cuma maç programı! #9917 #129300 Polonya Avusturya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Polonya Avusturya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Polonya Avusturya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Polonya Avusturya maçı ne oldu? Polonya Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Polonya Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! POLONYA AVUSTURYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Arka Sokaklar yeni bölüm yok mu, neden yok? 21 Haziran Cuma Arka Sokaklar yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Çırak filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çırak filmi ne zaman, nerede çekildi? Miras filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Miras filmi ne zaman, nerede çekildi? Öldür Beni Sevgilim filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Öldür Beni Sevgilim filmi ne zaman, nerede çekildi? Delibal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Delibal filmi ne zaman, nerede çekildi? Vahşetin Çağrısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, nasıl bitiyor? Vahşetin Çağrısı filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917 Slovakya Ukrayna maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovakya Ukrayna maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? #9917
CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title