Haberler

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Hedeflerini aşan Türkiye birilerini rahatsız ediyor"

Güncelleme:

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Bölgesinde bir istikrar ve güven adası olarak yoluna devam eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedeflerinden vazgeçmeyen, vazgeçmediği gibi hedeflerini aşan bir Türkiye'nin yoluna devam etmesi elbette birilerini...

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Bölgesinde bir istikrar ve güven adası olarak yoluna devam eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedeflerinden vazgeçmeyen, vazgeçmediği gibi hedeflerini aşan bir Türkiye'nin yoluna devam etmesi elbette birilerini rahatsız ediyor." dedi.

Kıran, Ünye Ticaret ve Sanayi Odasınca (TSO) bir restoranda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, dünyada güç dengelerinin değiştiği, kavganın, şiddetin, çatışmanın adeta insanlığın kaderi haline getirildiği, bütün bu tuzakların, senaryoların, kurguların merkezinde de Türkiye'nin yer aldığı bir dönemde olduklarını söyledi.

Suriye'de yaşananlara değinen Kıran, "Her bölgesinde ayrı bir keşmekeş. İdlib'de kırılganlık hala devam ediyor. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Keza Fırat'ın doğusunda Amerika ve Rusya ile mutabık kaldığımız unsurların hayata geçirilmesi noktasında, oranın bir terör koridoru haline gelmesi için seferber olmuş ve bu mutabakatları sabote etmeye çalışan güçler hala çabalamaya devam ediyor." diye konuştu.

Irak'ta da istikrarsızlığın hala devam ettiğini vurgulayan Kıran, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Amerika-İran gerilimi, Kasım Süleymani'nin öldürülmesi sonrası ve Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeler... FETÖ'süyle, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla Türkiye'nin belini bükmeye çalışan gayretler... Ama bütün bunlara rağmen bölgesinde bir istikrar ve güven adası olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedeflerinden vazgeçmeyen, vazgeçmediği gibi hedeflerini aşan Türkiye'nin yoluna devam etmesi elbette birilerini rahatsız ediyor. Bunca mücadeleye, bunca krize rağmen Türkiye'nin mücadelesinden vazgeçmeyeceğini de görmeleri, bu anlamda Türkiye'nin geleceği adına son derece büyük umutlar vadediyor."

Kıran, bu umudu somut ve kalıcı kazanımlara dönüştürmek için kendilerinin de Bakanlık olarak çalıştıklarına işaret ederek, "Ülkelerin, dünyanın kalkınması, artık yerel ve bölgesel kalkınmadan geçiyor. Dünyada artık ülkelerden çok, şehirlerin birbiriyle rekabeti konuşuluyor. Dolayısıyla şehirlerimiz kalkındıkça, güçlendikçe Türkiye'nin hedeflerine daha kolay yürüyeceği muhakkak. Bu anlamda Ünye'mizin, Ordu'muzun her köşesinin ihtiva ettiği çok önemli fırsatlar var." ifadesini kullandı.

Katılımcılarla yatırımları istişare edeceklerini aktaran Kıran, yatırım azmi ve kararlılığından taviz verilmemesini istedi.

Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Ünye TSO Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanları katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title