Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakan Yardımcılarını Atadı

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, Nuh Yılmaz, Burhanettin Duran ve Ayşe Berris Ekinci Dışişleri Bakan Yardımcılıklarına atandı. Nuh Yılmaz, daha önce Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı olarak görev yapmıştır. Burhanettin Duran ise SETA Genel Koordinatörü ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, Dışişleri Bakan Yardımcılarının atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Dışişleri Bakan Yardımcılıklarına Nuh Yılmaz, Burhanettin Duran ve Ayşe Berris Ekinci atandı.

Nuh Yılmaz

Dr. Nuh Yılmaz, 21 Ağustos 2023'te Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı olarak atandı.

Haziran 2023'ten bu yana Dışişleri Bakanı Başdanışmanı olarak da görev yapan Yılmaz, Dışişleri Bakanlığındaki görevinden önce Türk Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) 10 yıl basın danışmanı, Stratejik Analiz Dairesi Başkanı ve Yetenek Merkezi Direktörü gibi çeşitli görevler üstlendi.

Resmi görevlerinden önce Yılmaz, gazeteci, köşe yazarı, akademisyen ve dış politika analiz uzmanı olarak medya kuruluşlarında, üniversitelerde ve araştırma merkezlerinde hizmet verdi.

Marmara Üniversitesi, Trent Üniversitesi ve George Mason Üniversitesinde görsel teori ve iletişim tarihi gibi çeşitli konularda dersler veren Yılmaz, dış politika ve güvenlik konularına odaklanan "Brifing Odası" adlı kendi televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

2008-2011 yıllarında SETA Washington DC Temsilciliği Kurucu Direktörü olarak hizmet veren Yılmaz, "European Council for Foreign Relations (ECFR)" adlı düşünce kuruluşunda misafir öğretim üyeliği yaptı, 2020'de NATO Savunma Koleji Kıdemli Kursu'nu tamamladı.

Burhanettin Duran

Prof. Dr. Burhanettin Duran, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu, yüksek lisans ve doktorasını Bilkent Üniversitesinde tamamlandı.

Duran'ın Türk dış politikası, ABD, Avrupa, İslamcılık, demokrasi, çatışma bölgeleri ve sivil toplum konuları üzerine çok sayıda kitabı ve makalesi yayımlandı.

Prof. Dr. Duran, SETA Genel Koordinatörü, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi olarak görev yaptı.???????

Kaynak: AA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Güncel Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title