Haberler

Ünlü Türk Piyanist Magna Carta'nın İmzalandığı Şehirde Konser Verdi.

Güncelleme:

Dünyaca ünlü Türk Piyanist Gülsin Onay Magna Carta'nın imzalandığı şehir olan St Albans şehrinde konser verdi.

Dünyaca ünlü Türk Piyanist Gülsin Onay Magna Carta'nın imzalandığı şehir olan St Albans şehrinde konser verdi. İngiltere'nin en eski yerleşim yerlerinden olan ünlü St Albans'ta Magna Carta'nın kabul ettiği St Albans Kilisesi'ndeki konser büyük ilgi gördü.

Gülsin Onay ile oğlu Erkin Onay'ın yanı sıra klarnette Özlem Çelik ve piyano da Daniel King Smith, Türk Belediye Başkanı Mehmet Gaygusuz'un düzenlediği ve ana sponsorluğunu Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı klasik müzik yardım konserinde dinleyenlere unutulmaz anlar yaşattılar.

GAYGUSUZ, "TÜRKİYE'YE BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM?

Birleşik Krallık anayasası olarak kabul edilen Magna Carta'nın imzalandığı şehir olan St Albans şehrinde Türk rüzgarı estiren Türk başkan Mehmet Gaygusuz, izleyenlerin Gülsün hanımın sahnesinden çok etkilendiğini ifade ederek, 'Belediye Başkanı seçildikten sonra yaptığım her şeyde bir Türk esintisi olmasına gayret ediyorum. Bu organizasyonda da gerek Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı gerekse Türk toplumundan büyük destek gördük. . Bu daha başlangıç. Temel amacımız buradaki insanların Türkiye'ye bakış açısını değiştirmek . Türkiye'nin Avrupa'dan faklı olmadığını kanıtlamaya çalışıyorum' dedi.

CAN 'TÜRKİYE'NİN ÇAĞDAŞ VE MODERN YÜZÜNÜ TANITIYORUZ'

Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak İngiltere'de yapılan kültür ve sanat faaliyetlerinden birinin de belediye başkanı bir Türk olan St Albans'ta yapmanın büyük anlam taşıdığını ifade eden Türkiye'nin Londra Kültür ve Tanıtım Ataşesi Ali Selçuk Can, ' Türkiye'nin çağdaş ve modern yüzünün tanıtılması amacıyla İnglizlerin yoğun olarak yaşadığı bu bölgede gerçekleştirilen klasik müzik konseri büyük önem taşıyor' dedi.

ONAY 'BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR GECEYDİ'

İzleyenlere unutulmaz keyifli anlar yaşatan uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul edilen dünyaca ünlü sanatçı Gülsin Onay da, 'Benim için çok özel bir geceydi bu kadar muhteşem ve tarihi bir mekanda çok anlamlı bir konserdi. Oğlumla birkikte aynı sahneyi paylaşmak her zaman bana çok büyük mutluluk veriyor. Güzel bir program oldu. Programın tamamen Türk eserlerle Türkiye ile ilgili olan eserlerle oluşu geceye çok anlam kazandırdı. Adnan Saygun ve Ekrem Zeki Ün eserlerini seslendirdik. Mozart'ın Türk marşlı sonatı vardı. Hem programın, hem sanatçıların hem de belediye başkanın Türk olması da çok özel bir gece olmasını sağladı' dedi.

ERKİN ONAY ' TÜRK ESERLER BÜYÜK İLGİ ÇEKİYOR'

Annesi Gülsin Onay ile sahne alan keman sanatçısı Erkin Onay program sonunda yaptığı açıklamada, Adnan Saygun'u İngiltere'de pek tanımadıklarını ifade ederek, 'Olağanüstü mutluyum. Böyle bir ortamda olmak büyük bir onur ve keyif. Saygun'u pek tanımıyorlar, bu eserleri burada tanıtmak çok zevki, çok ilgi çekiyor ve beğeniliyor' dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Gülsin Onay Piyanist Türkiye Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor? 22-23 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 22-23 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 22 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title