Haberler

Defne Joy Foster Davası

Sunucu Defne Joy Foster'ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan hakkında "yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 7. duruşması görüldü.

Sunucu Defne Joy Foster'ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan hakkında "yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 7. duruşması görüldü.

"ERKEN MÜDAHALE HALİNDE, KURTULUP KURTULMAYACAĞI HUSUSUNDA GÖRÜŞ BELİRTMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Kerem Altan katılmazken, müşteki Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster ve eşi İlker Yasin Solmaz'ı avukatları temsil etti. Erken müdahale olması halinde Defne Joy Foster'ın ölümünün engellenip engellenemeyeceği konusunda Adli Tıp Kurumu, "Bütün acil durumlarda erken müdahalenin önemli olduğu tıbben bilinmekle beraber bu vakada erken müdahale edildiği taktirde kişinin kurtulup kurtulmayacağı hususunda kesin bir görüş belirtmenin tıbben mümkün olmadığı" yönünde görüş bildirdi. Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapora karşı beyanda bulunan İlker Yasin Solmaz'ın avukatı Ayşegül Mermer, erken müdahale halinde Defne Joy Foster'ın kurtulabileceğini belirterek, "Hastaneye götürmemesinin nedenini bilmiyoruz. Korktu mu, çekindi mi, taktir mahkemenindir" dedi.

"ERKEN MÜDAHALE EDİLMEDİĞİNİ KABUL ETMİYORUZ"

Kerem Altan'ın avukatı Veysel Ok ise raporun 36 uzman doktorca oy birliği ile hazırlandığını ifade ederek, "Ölümü, alkol ve ilacın birleşmesi sonucunda olduğuna dair rapor verilmiştir. Olayda da erken müdahale yapılmıştır. Sanık bütün gece hastane hastane dolaşmıştır. Erken müdahale edilmediğini kabul etmiyoruz" diye konuştu.

"DEFNE O GECE ÇOK ALKOLLÜYDÜ"

Duruşmada tanık sıfatıyla dinlenen oyuncu Tolga Karel, konuyla alakalı bilgi sahibi olmadığını Defne Joy Foster'ı ise 2000'li yıllardan beri tanıdığını belirtti. Olay gecesi Kerem Altan ile Defne Joy Foster'ı gece kulübünden çıkarken gördüğünü söyleyen Karel, "Gece saat 02.30 sıralarında kulüpten çıktılar. Defne o gece çok alkollüydü. 'İstersen daha içme, seni taksiye bindirip eve göndereyim' dedim. 'Arkadaşım bırakacak, merak etme' dedi. Gece kulübüne gelmeden önce Defne ile birlikte kalabalık bir arkadaş grubumuzla yemek yedik. Benim yanımda herhangi bir ilaç kullandığını görmedim ama sık sık tuvalete gitti. Ben o gece Kerem Altan'ın evine gitmedim. Kendisiyle de tanışmıyorum. Defne'nin astım veya başka bir hastalığının olduğunu da bilmiyordum" dedi.

"ANNEYİM, YÜREĞİM SIZLIYOR"

Oyuncu Tolga Karel'in ardından söz alan Hatice Foster ise, "Kızım 45 kiloydu, sanık onu nasıl taşıyamadı. Ambulansı aramadı. Anneyim, yüreğim sızlıyor" diye konuştu.

KEREM ALTAN DURUŞMAYA GELECEK

Mahkeme, gelecek celse tutuksuz sanık Kerem Altan'ın son sözünün sorulması için duruşmaya gelmesine hükmederken, tanık sıfatıyla beyanının alınması için duruşmaya çağrılan manken Senem Kuyucuoğlu'nun dinlenilmesinden vazgeçerek duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Kadıköy'de Kerem Altan'a ait evde 2 Şubat 2011 de hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın ölümü ile ilgili Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı Kerem Altan'ın, Foster'ın ölümünde kusurunun olmadığını belirterek "takipsizlik" kararı ile dosyayı kapatmıştı. Defne Joy Foster 'ın ailesinin avukatları takipsizlik kararına itiraz etti. Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde incelenen itiraz da ret edildi. Dosya daha sonra Yargıtay 12. Ceza Dairesi tarafından incelendi. Daire, soruşturmanın hukuka aykırı olarak takipsizlik kararı verildiğini belirterek, Kerem Altan hakkında delillerin toplanması ve incelenmesine karar verdi. İtirazın kabulünü Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Altan hakkında "yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan, 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Asliye Ceza Mahkemesi Defne Joy Foster Tolga Karel Kadıköy Politika Güncel Haberler

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bakmadan Geçme

GELİNİM MUTFAKTA 13 HAZİRAN 2024 CANLI İZLE Gelinim Mutfakta yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! #128250 13 Haziran Müge Anlı canlı izleme linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500

Yorumlar (4)

Rumeysa Sultan AkdenizmobilWeb@haberler.com:

Neden kapatıldı

0
0
yanıtYanıtla
Rumeysa Sultan AkdenizmobilWeb@haberler.com:

Acaba arkadaşı tecavüz etmeye kalktı onu de bilemiyorum ama öldürüldüne eminim tabi yüce mahkemenin karar ilaçmı attılar içkiye yada attırdılar bilinmez gördüklerimce başka taraflarda da suç aranmalı

0
0
yanıtYanıtla
Rumeysa Sultan AkdenizmobilWeb@haberler.com:

Hatta şimdi gördüm eşi bir açıklama yapıyor show tv ye diyor ki bir şey soruyorlar kinayeli bir tavırla orası gece kulubü degil türkü bar defne en son gece kulübünden çıkmış tı zaten gece kulübü bile olsa bi insanla arkadaşsan arkadaş tr bunu söylemesine gerek yoktu

0
0
yanıtYanıtla
Rumeysa Sultan AkdenizmobilWeb@haberler.com:

Ben defne joy foster in bir hayranıyım fişarı gözle bakıyorm ve diyorum ki defne joy foster öldürüldüne inanıyorum nasıl oldu tabi ki karar mahkemenindir defne joy fostet bildimiz üzere cana yakın sevecen genel olark kameralardan uzak duran hatta evliliği bile sessiz sedaszdı neden çünkü eşi gördüm üzere kıskançmiıydi bunu bilemem bu ailevi bi içerik yalnız şunu unutmayalımki defne joy foster yeni anne olmuştu yani yediklerine içtiklerine dikkat eden birisi olmalıydı ben bir hemşireyim defne joy fostet in ölümünün astım oldunu belirtlet biliyoruz ki o daha yeni doğum yapmıştı yeni doğum yapmış birinden söz ediyoruz bilmiyormuydu doktorları söylememişmiydi ilaç kullanması gerektini bu apay ayrı bşr bakış birde burdan bakalım defne yeni doğum yapmış ve aslında anlıyoruzki defne çok ileri bir astımı yoktu ki dans yapıyordu öğle değilni acun medya ekibini hepimiz biliriz ki tüm yarışmacıları itimatla bakar doktorlar ve bir partneri vardı uzman bilmiyormuy du astımı ki defne çok yorucu hareketler yapmıyordu güler yüzlüydü peki son geceye bakalım defne bir mekandan çıkıyor ve kameraya bakıyor alkollü olsaydı yani çok alsaydı manalı bir bakışı olmazdı artı son görüşen bi yakını bilmiyorum ismini onu sevdini söyledi ve veda eden bir konuşma yapıyor yani öleceni biliyor her şeyin sonu o bir anne yedine içyine dikkat eden bir insandıki acunla birlikte konuştugu bir gösteride bebekli bir gösteride çoçunun hasta oldunu ona baktını hatta şakayla burdan çıkayımmı zorluycam kupayı diyor ama gülüyor ama acun soruyor kavganız varmı diye hatta beni bilen böyle bilsin gibi bir ifade yani sonuç eşi nasıldı anne si babası nasıldı tartalım şimdi görüntelere bakalım ortamda bir kıskançlık hatta bunun ileri derecede oldunu düşünüyorum evt asğı esi indini ve ne yapacanı bilemediği gibi kamerada göster imler pekala bu insanlar şöhret olmuş insanlar ve yakın zamanda da bir doğum olmuştu yani aslında ne yapmalk istedini biliyordu ama yapmadı arabasıda vardı en azından annesi babası vardı ambulans bu devirde ufak çocuğa sorsan 112 yi bilir bilemem suçlu kim ama düşünün eşi alıyor o mekandan sonra arkadaşının evinde ölü bulunuyor demekki tartşma olduğu belli ki bu kişi anne ne olursa olsun onu düşünür ve o yüzden madde alkol bunları almaz tanıyorz onu o güler yüzlü bir insandı gerçekten yakın ardaşlarıda biliyor ve eşi bir kaç ay sonra hemen evleniyor üzülmüyor bile hatta üstünü örtmeye çalışıyor ben sesleniyorum karar yüce mahkemenin o öldürüldü kim öldürdünü bilmiyorum ama sonuç açık gözüküyor aslında anne snin de dediği gibi

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title