Haberler

Cumhuriyet Vakfı Davasında Karar

Cumhuriyet Vakfı'nın 18 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulu seçiminin usulsüz olduğu iddialarına ilişkin dava mahkeme tarafından kabul edilerek, vakfın 18 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulunun üye seçimine ilişkin toplantıda alınan kararların iptaline hükmedildi.

Cumhuriyet Vakfı'nın 18 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulu seçiminin usulsüz olduğu iddialarına ilişkin dava mahkeme tarafından kabul edilerek, vakfın 18 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulunun üye seçimine ilişkin toplantıda alınan kararların iptaline hükmedildi. Karar kesinleştiği takdirde, 18 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulu üye seçimleri tekrar yapılacak.

Cumhuriyet Vakfı'nın 18 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulu seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla açılan davada karar açıklandı.

İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmaya davalı taraf Cumhuriyet Vakfı, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün avukatları, davacılar Alev Coşkun, Şevket Tokuş, Mustafa Pamukoğlu'nun avukatları, davaya müdahil olma talebi kabul edilen Mustafa Balbay'ın avukatı ve Cumhuriyet Gazetesi Okuyucuları (CUMOK) katıldı. Duruşmada söz alan davacı avukatları 2014'te yapılan toplantıdan beri vakfın belirsizlik içinde olduğunu kaydederek, durumun düzeltilmesini ve davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

"VAKFI ELE GEÇİRMEK AMACIYLA BU DAVAYI AÇTILAR"

Cumhuriyet Vakfı avukatı Tora Pekin "Bu dava bir kısım davacıların, Aydınlık Gazetesi'nin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bir takım siyaset yazarının ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün vakfı ele geçirme amacıyla açtığı bir davadır. Vakfın yöneticilerinin cezaevinde olmasının altındaki neden de budur" dedi. Vakfın avukatlarından Bahri Bayram Belen ise, "Muhalif tek gazetenin ele geçirilmesiyle bu dava açılmıştır. Dava usulden ve esastan reddedilmelidir" ifadelerini kullandı.

KARAR KESİNLEŞİRSE SEÇİM YENİDEN YAPILABİLİR

Mahkeme Cumhuriyet Vakfı'nın 18 Şubat 2014'teki yönetim kurulu üyesi seçimine ilişkin toplantıda alınan kararların vakıf senedindeki çoğunluğa aykırı olduğu gerekçesiyle iptaline karar verdi. Karar kesinleştiği takdirde Cumhuriyet Vakfı yönetim kurulu üyesi seçimleri tekrar yapılacak.

"ASIL DARBE CUMHURİYET VAKFI'NA YAPILDI"

Alev Coşkun'un avukatı ve Cumhuriyet Okurları Türkiye Koordinatörü avukat Mustafa Namık Kemal Boya, duruşma sonrası kararı değerlendirerek, "2014 seçiminde 6 kişiyi ihraç edilerek 6 yeni üye alındı. Darbeyi ağzından düşünmeyen bu yönetim asıl darbeyi Cumhuriyet Vakfı'na yapmıştır. 2014'den beri Cumhuriyet Vakfı Atatürk ilke ve inkılapları çizgisinden kaymıştır" diye konuştu.

(Başak Akbulut / İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Gazetesi Mustafa Balbay Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

DEM Partililerin basın açıklamasında TSK'ya çirkin sözler! Emniyet amirinden jet hızında müdahale

DEM Partililerin basın açıklamasında TSK'ya çirkin sözler! Emniyet amirinden jet hızında müdahale

Bakmadan Geçme

Rüyada yılan öldürmek, yılana taş atmak ne anlama gelir? Rüyada yılana basmak, yeşil ve mavi renkli yılan öldürmek ne demek, neye işarettir? Rüyada yaptığın işin beğenilmemesi ve beğenilmesi ne anlama gelir? Rüyada yaptığın işi görmek, iş yaptığın kişiyi görmek ne demek? Rüyada yangın görmek, yangın söndürmek ne anlama gelir? Rüyada yangın çıkması, yangın dumanı ve yangın tüpü görmek ne demek? Rüyada kırmızı elbise giymek, kırmızı elbise görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı elbise giyen kadın görmek, kırmızı elbiseli kadın görmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak görmek anlamı nedir? Rüyada büyük abdest yapmak ve temizlemek ne demektir? Rüyada büyük abdest yapmak anlamı ne? Rüyada kurban kesmek ne anlama gelir? Rüyada kurban kesildiğini görmek, kurban kestirmek ve rüyada kurban kesmeye niyetlenmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak, büyük abdesti temizlemeye çalışmak ne demek? Rüyada büyük abdestin eline bulaşması, üstüne bulaşması ne anlama gelir? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Shakhtar Donetsk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Masterchef kim kazandı? 17 Temmuz Masterchef ana kadroya kim girdi? İşte Masterchef'te kazanan yarışmacı Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı CANLI izle! (HD) 17 Temmuz BJK Shakhtar Donetsk maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lamine Yamal'ın sevgilisi kim? Yamal'ın sevgilisi var mı, kaç yaşında, nereli, boyu kaç? 17-18 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 17-18 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece?
Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title