Haberler

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "Ahıskalı Türkler, öz kardeşlerimizdir"

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Ahıskalı Türkler; bizim hepimiz için medarıiftiharımız, öz kardeşlerimizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Ahıskalı Türkler; bizim hepimiz için medarıiftiharımız, öz kardeşlerimizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Sovyetler Birliği tarafından 14 Kasım 1944'te Ahıska bölgesinden sürgün edilen Ahıska Türklerini andı. Vatansızlığa mahkum edilişinin 75'inci yıl dönümü vesilesiyle yazılı bir açıklama yapan Topçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da dağınık halde yaşayan Ahıska Türklerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul ettiği için teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Herkes sessiz kalsa da biz her platformda Ahıska Türklerinin davasını savunmaktan geri durmayacağız" sözlerini hatırlatan Topçu, bu sözün Ahıska Türkleri için güvence olduğuna dikkat çekti.

Ahıska Türklerinin yaşadıkları bölgelerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnet duyduğunu ifade eden Topçu, 100 bine yakın Ahıskalı yaşlı, kadın ve çocuğun 14 Kasım 1944'te dönemin Sovyet lideri Stalin tarafından Orta Asya'nın farklı yerlerine dağıtıldığına değindi.

Halihazırda bir milyona yakın Ahıskalı Türk'ün, dünyadaki 15'e yakın ülkenin yüze yakın bölgesinde vatan hasretiyle yaşamlarını sürdürdüğünü aktaran Topçu, "Ahıskalı Türkler; bizim hepimiz için medarıiftiharımız, öz kardeşlerimizdir" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Yalçın Topçu Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title