Haberler

Çubuk'ta sokak hayvanları için Can Dostlar Kliniği kuruldu

Güncelleme:

Çubuk Belediyesi, sokak hayvanlarının tedavisi için Can Dostlar Kliniği'ni kurdu.

Çubuk Belediyesi, sokak hayvanlarının tedavisi için Can Dostlar Kliniği'ni kurdu.

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde Çubuk Belediyesi Lojistik Merkezi bahçesinde hizmet verecek klinikte, sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasından tedavisine kadar birçok işlem gerçekleştirilecek.

İlçede yaşayan sahipsiz hayvanların daha iyi şartlarda tedavi edilmesini sağlamak amacıyla belediye inisiyatifiyle kurulan klinikte, ameliyathane ve tedavi üniteleri bulunuyor.

Can Dostlar Kliniği Sorumlusu Bekir Kılınç, gazetecilere, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin kısırlaştırma, hastalık, doğum, barınma gibi temel ihtiyaçlarının klinikte yapılmaya başlandığını söyledi.

Kliniğin önemli bir ihtiyacı ortadan kaldırdığına işaret eden Kılınç, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda sokaktan almış olduğumuz hayvanları başta kısırlaştırma, parazit ve kuduz aşıları yapılıp tedavileri tamamlandıktan sonra belirli bir müddet müşahede altında tutuyoruz. Daha sonra tekrar aldığımız doğal yaşam ortamlarına bırakıyoruz. Özellikle de trafik kazalarıyla ilgili acil tedavileri de burada yapıyoruz. Acil müdahalelerin yapılması, hasta kedilerimizin, köpeklerimizin tedavisi için çok şükür şimdi böyle güzel bir yerimiz oldu."

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç ise Çubuk'ta yaşayan her canlı için mutlu bir yaşam alanı oluşturmak için çalıştıklarını vurgulayarak, "Can Dostlar Kliniği de belediye olarak büyük önem verdiğimiz çalışmalarımızdan birisidir. Can dostlarımız kedi ve köpeklerin tedavilerinin daha sağlıklı yapılması için uzman veterinerlerimiz eşliğinde bu çalışmayı sürdürüyoruz." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Çubuk Belediyesi kedi Haberler

AK Parti'den Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine tepki: Bu bir siyasi saldırganlıktır

AK Parti'den Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine tepki: Bu bir siyasi saldırganlıktır

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Recep İvedik 6 filmi oyuncuları kim? Recep İvedik 6 filmi konusu, oyuncuları ve Recep İvedik 6 özeti! Recep İvedik 6 ne zaman, nerede çekildi? Hangi ülkede çekilmiştir? Kenya mı Türkiye mi? Recep İvedik 6 filmi hangi ülkede ve şehirde geçiyor? #129300 Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 13 Haziran Perşembe Survivor yeni bölüm! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! Ayın Düşüşü filmi oyuncuları kim, konusu ne? Ayın Düşüşü filmi ne zaman, nerede çekildi? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Şırnak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Karne günü okula serbest kıyafet mi, üniformalı mı gidilecek? Sivil kıyafetle gidilebilir mi? Şanlıurfa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Sivas bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 13 Haziran günün maçları nereden izlenir? Sinop bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! 14 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 14 Haziran burç yorumları nedir?
Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title