Haberler

Çin-Almanya Ekonomik ve Teknolojik İşbirliği Tanıtım Bölgesi 40 Milyar Yuanlık Endüstriyel Ölçeğe Ulaştı

Güncelleme:

Beijing'deki Çin-Almanya ekonomik ve teknolojik işbirliği tanıtım bölgesi, 100'ü aşkın Alman işletmeyi kendine çekerek 40 milyar yuanlık (yaklaşık 5,53 milyar ABD doları) bir yıllık endüstriyel ölçeğine ulaştı. Çinli-Alman (Avrupalı) gizli şampiyonlar ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) inovasyon kümeleri arasındaki işbirliğine dayalı kalkınma trendine tanıklık eden 2024 Çin-Almanya (Çin-Avrupa) Gizli Şampiyonlar Forumu Salı günü Beijing'de sona erdi.

BEİJİNG, 15 Mayıs (Xinhua) -- Beijing'deki Çin- Almanya ekonomik ve teknolojik işbirliği tanıtım bölgesi, 100'ü aşkın Alman işletmeyi kendine çekerek 40 milyar yuanlık (yaklaşık 5,53 milyar ABD doları) bir yıllık endüstriyel ölçeğine ulaştı.

Çinli-Alman (Avrupalı) gizli şampiyonlar ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) inovasyon kümeleri arasındaki işbirliğine dayalı kalkınma trendine tanıklık eden 2024 Çin- Almanya (Çin-Avrupa) Gizli Şampiyonlar Forumu Salı günü Beijing'de sona erdi.

Gizli şampiyonlar terimi, kendi niş piyasalarındaki pazar payları bakımından küresel lider konumunda bulunan, son derece başarılı ancak az tanınan KOBİ'ler için kullanılıyor. Almanya'da an itibarıyla yaklaşık 500 gizli şampiyon bulunuyor.

Forum katılımcıları, Çin-Almanya ekonomik ve teknolojik işbirliğini küresel işbirliği için bir model olarak gördüklerini kaydetti. Çin'de Beijing, Taicang, Qingdao, Wuhan ve Hefei gibi bölgelerde yer alan Çinli-Alman sanayi parklarının temsilcileri, etkinlik sırasında farklı bölge ve sektörlerdeki işbirliği ekosistemlerini entegre etmeyi amaçlayan bir inisiyatif imzaladı.

Toplam 5 milyar euro (yaklaşık 5,4 milyar ABD doları) tutarında yatırım yapılan Beijing Çin-Almanya ekonomik ve teknolojik işbirliği tanıtım bölgesi, Beijing'de Çin-Almanya işbirliğine açılan kritik bir kapı olarak görülüyor.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Almanya Teknoloji Ekonomi Güncel Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title