Haberler

CHP'li Bingöl, Yurt Yangınından Kurtulan Çocukları Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 12 kişinin yaşamını yitirdiği 24 kişinin yaralandığı Adana'nın Aladağ İlçesi'ndeki yurt yangınından yaralı kurtulan öğrencileri hastane ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 12 kişinin yaşamını yitirdiği 24 kişinin yaralandığı Adana'nın Aladağ İlçesi'ndeki yurt yangınından yaralı kurtulan öğrencileri hastane ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, beraberindeki milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer ve Mevlüt Dudu, Çukurova İlçe Belediyesi Başkanı Soner Çetin ve CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut'la birlikte Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi. Yurt yangınında dumandan etkilendikleri için solunum sıkıntısı ve yüksek düşme sonucu ayaklarında kırık olan 2 öğrenciyi ziyaret eden Tekin, geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastane çıkışında bir değerlendirme yapan Bingöl, Aladağ'da yaşanan facianın tüm Türkiye'nin acısı haline geldiğini söyledi. Bingöl, "Çok dramatik bir olay yaşandı. 11 çocuğumuz hayatlarını baharında yaşamlarını yitirdiler. Acı sade onların ailelerinin acısı değil hepimizin acısı, tüm Türkiye'nin acısıdır. Ümit ederim ki, bu facia bir daha yaşanmasın. Maalesef bu tür olaylar yaşadığında yapılan açıklamalarda tedbirlerin alınacağı söyleniyor. Ancak ne yazık ki bir süre sonra hiç bir önlem alınmadığı gibi, yeni olaylarla karşı karşıya kalıyoruz"dedi.

Yangından kurtulan çocuklardan birinin kendisine avukat olmak istediğini söyleyen Bingöl sözlerini şöyle sürdürdü:

"8 yıl önce bir yurtta facia yaşanmıştı. 18 çocuğumuzu kaybetmiştik. Üzerinden tam 8 yıl geçti. O facianın davası devam ediyor. O facianın sorumluları hala elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Yukarıda tedavi gören çocuklardan birine sorduğumda büyüyünce avukat olmak istediğini söyledi. Bunun çok önemsiyorum. Çünkü küçücük bedeninde yaşadığı olumsuzluğu, kaybettiği arkadaşlarının acısını yüreğinde derinden hissettiği için hukukçu olmak istiyor. Hukukçu olup bu tür olumsuzlukları, yanlışlıklarla mücadele etmeyi şimdiden kafaya koymuş." - Adana

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Zülfikar İnönü Tümer Tekin Bingöl Aladağ Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title