Haberler

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Deprem Anısına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Güncelleme:

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri, 6 Şubat depremlerinde kaybettikleri arkadaşları anısına kampüste hatıra ormanı oluşturdu. Eğitim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler, vefat eden arkadaşları için anma programı düzenledi ve hatıra ormanına fidanlar dikti.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri, 6 Şubat depremlerinde kaybettikleri arkadaşları anısına kampüste hatıra ormanı oluşturdu.

Eğitim Fakültesi'nde okuyan, 6 Şubat 2023'te memleketleri Hatay ve Adıyaman'daki depremlerde enkaz altında kalarak yaşamlarını yitiren Fen Bilgisi Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi Merve Aslan, 2. sınıf öğrencisi Merve Buse Bastacı ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Zelal Durmaz'ı öğretmenleri ve arkadaşları unutmadı.

Fakülte önünde anma programı düzenleyen öğrenciler, vefat eden arkadaşları için yazdıklarını gözyaşlarıyla okudu.

Programın ardından fakültenin önündeki alana yaklaşık 100 çam ağacı fidanı diken öğrenciler ve akademisyenler, oluşturdukları hatıra ormanına yitirdikleri öğrencilerin isimlerini verdi.

Programına katılan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, AA muhabirine, 6 Şubat'taki asrın felaketinde bazı öğrencileri kaybettiklerini söyledi.

Depremde hayatlarını kaybeden öğretmen adayları öğrencilerini andıklarını belirten Dalgar, hatıra ormanında onların isimlerini yaşatacaklarını aktardı.

Prof. Dr. Dalgar, programı düzenleyen öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy'un anlayışına ve onun ismini taşıyan üniversiteye yakışır bir davranış sergilediğini vurgulayarak, "Kaybettiğimiz öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah böyle bir felaket tekrar etmez, bu yaşananlardan gerekli derslerimizi çıkararak önlemlerimizi alabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet, zor zamanlarda bir araya gelmeyi başarabilen büyük bir millet, bu çok kıymetli." diye konuştu.

Fen Bilgisi Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Gülcan Mıhladız Turhan da "Arkadaşları ağaçlar yeşerdikçe onların sonsuz olmasını arzu etti. Onları kaybetmenin acısını yaşıyoruz." dedi.

Fatma Nur Yıldırım ise arkadaşlarını unutmadıklarını dile getirerek "Adlarını fakültemizde yaşatacağız, onlarla yaşadıklarımız dün gibi aklımızda. Allah mekanlarını cennet eylesin." ifadesini kullandı.

Vefat eden öğrencilerin sınıftan ve yurttan arkadaşları Seda Uçar, Azra Ataş ve Melis Ekis de arkadaşlarını unutmamak ve isimlerini yaşatmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini, Merve, Buse ve Zelal'in iyi kalpli, yardımsever ve arkadaş canlısı insanlar olduklarını, onları hiçbir zaman unutmayacaklarını anlattı.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Deprem Burdur Eğitim Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

Bakmadan Geçme

Kilis Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kilis Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırıkkale Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırıkkale Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırklareli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırklareli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırşehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kars Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kars Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karabük Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karabük Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Isparta Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Isparta Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Iğdır Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Iğdır Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hakkâri Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hakkâri Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hatay Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! İtalya-Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İtalya-Arnavutluk maçı ne oldu? İtalya-Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İtalya-Arnavutluk CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İspanya - Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya - Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title