Haberler

Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, "Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım"

Güncelleme:

Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, "Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım" "İnsanlar çoğu zaman bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor" " Türkiye ve insanları muhteşem" Bisikletleriyle dünya turuna çıkan ve başlangıcı Van'dan yapan Fransız çiftin son durağı...

Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, "Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım"

"İnsanlar çoğu zaman bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor"

" Türkiye ve insanları muhteşem"

ELAZIĞ - Bisikletleriyle dünya turuna çıkan ve başlangıcı Van'dan yapan Fransız çiftin son durağı Elazığ oldu. Günde 80 kilometre yol kat eden ve her gece çadırda kamp yapan çift, 60 gün sonra İstanbul'a varmayı planlıyor. Hayatların ilk defa kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştığını belirten Fransız çift, Türk insanının kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini söyledi.

Fransız çift Thomas Jourdain ve Marion Belloteau bisiklet ile dünya turuna çıktı. Fransa'ya kadar bisikletle gitmeyi hedefleyen çift, başlangıcı Van'dan yaptı. Günde ortalama 80 kilometre yol kat eden ve geceleri çadırda kalan çiftin son durağı Elazığ oldu. Türkiye'nin ve insanlarının muhteşem olduğunu dile getiren Jourdain, ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştıklarını söyledi. Türk insanının kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini dile getiren Jourdain, Türk yemeklerinin de çok güzel olduğunu dile getirdi. 60 günde İstanbul'a varacak olan çift, manzaraların tadını çıkartarak adım adım ilerlediklerini kaydetti.

Tur hakkında bilgi veren Thomas Jourdain, "Biz Fransa'dan geldik. Van'dan Fransa'ya doğru bisiklet sürüyoruz. Kapadokya içerisinden geçeceğiz sonra İstanbul'a gideceğiz. Buraya gelmeden önce Güney Amerika'da 10 bin kilometre yaptık. Peru'dan Patagonya'ya gittik. Yaklaşık günde 80 km bisiklet sürüyoruz. Hemen hemen her gece çadırda kamp yapıyoruz. Türkiye ve insanları muhteşem. Bizim amacımız yavaş yavaş seyahat etmek manzaranın tadını çıkarmak. Türkiye muhteşem, manzaraları çok güzel. İnsanlar çok iyi. Hayatımda İlk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım. Yemekleri çok harika. İnsanları çoğu zaman bizi yemeğe, çaya ve uyumaya davet ediyor. İstanbul'a varmak için 60 gün planlıyoruz. Zor değil adım adım gidiyoruz sıkıntı yok" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Dünya Van Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title