Haberler

Bilecik'te Bisiklet Sürücülerini Anma Etkinliği

Güncelleme:

Bilecik'te düzenlenen 'Sessiz Sürüş: Ride Of Silence' etkinliğiyle trafikte hayatını kaybeden ve yaralanan bisiklet sürücüleri anıldı. Bisikletlilerin haklarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte birçok slogan kullanıldı.

Bilecik'te, trafikte hayatını kaybeden ve yaralanan bisiklet sürücülerini anmak için dünya çapında düzenlenen "Sessiz Sürüş: Ride Of Silence" etkinliği yapıldı.

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, kent merkezinde sürüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı açıklamada, trafikte yaralanan ve hayatını kaybeden bisiklet kullanıcılarını anmak, bisikletlilerin hakları için farkındalık yaratmak, taşıt sürücülerine bisiklet kullanıcıları ile yolu paylaşmaları gerektiğini hatırlatmak amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini bildirdi.

"Bisikletliye saygı", "Bisikletime çarparsan ölürüm", "Yolu paylaş, kornaya değil frene bas", "Artık ölmek istemiyoruz", "Trafikte sağ şerit yasal hakkımız", "Sadece araba senin, yollar hepimizin", "Bbisikletliler de trafiğin bir parçası", "Lütfen kapıyı sağ elinle aç", "Trafikte biz de varız", "Bisikletli ölümleri son bulsun" sloganlarıyla tur attıklarını belirten Yavuz, "Türkiye'de bu etkinlik 36 il ve ilçede eş zamanlı yapılmaktadır. Bisiklet bir araçtır. Trafikte olmak herkesin hakkıdır. Bisikletlinin farkında olalım ve farkında olunmasını sağlayalım. Bisikletli kazaların hiç olmamasını ve bisiklet kullanıcılarının hayatlarını kaybetmemesini istiyoruz." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Bilecik Trafik Spor Güncel Haberler

Sosyal medya platformu X, Türkiye'de ofis açıp temsilci atadı

Sosyal medya platformu X, Türkiye'de ofis açıp temsilci atadı

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title