Haberler

Beyazıt Meydanı'nda 28 Şubat Sergisi

Güncelleme:

Beyazıt Meydanı'nda 28 Şubat Sergisi Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü: "O günleri hatırlamak istemiyoruz ama unutmak da istemiyoruz" Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü Beyazıt Meydanı'ndaki 'Madun Karanlık' sergisinde yaptığı açıklamada "O günlerin tekrar yaşanmaması amacıyla...

Beyazıt Meydanı'nda 28 Şubat Sergisi

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü: "O günleri hatırlamak istemiyoruz ama unutmak da istemiyoruz"

İSTANBUL - Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü Beyazıt Meydanı'ndaki 'Madun Karanlık' sergisinde yaptığı açıklamada "O günlerin tekrar yaşanmaması amacıyla yapmış olduğumuz bir çalışma. Biz o günleri hatırlamak istemiyoruz ama unutmak da istemiyoruz" dedi.

Sancaktepe Belediyesi tarafından 28 Şubat'ın yıldönümünde hazırlanan '"Madun Karanlık İnteraktif Deneyim Sergisi"ni olayların merkezi haline gelen Beyazıt Meydanı'na taşıdı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışı Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, AK Parti İstanbul kadın kolları başkanı Rabia İlhan katıldı. Sergi 16 Mart Salı gününe kadar vatandaşlara açık olacak.

" Biz bu günleri hatırlamak istemiyoruz ama unutmakta istemiyoruz."

Serginin açılışında katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü yaptığı açıklamada "Bütün darbeleri anlattığımız darbelerarşivi.com sitemizin açılışında hazırladığımız 28 Şubat çalışmamızı Beyazıt Meydanı'na taşıdık. Sancaktepe'de herkesin ziyaret ederek çok beğendiği, o dönemin objeleriyle asker postallarıyla, yırtılmış başörtüleriyle hazırlanan sergimizi özellikle olayların cereyan ettiği bu meydana taşımak istedik. O günlerin tekrar yaşanmaması amacıyla yapmış olduğumuz bir çalışmayı halkımızın ziyaretine açmış bulunmaktayız. Biz bu günleri hatırlamak istemiyoruz ama unutmak da istemiyoruz. Çünkü unutursak bu günlerin kıymetini bilemeyiz" şeklinde konuştu

Sergi açılışında açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan ise, "Hak olan davada zafer muhakkaktır. Zamanın rektörü kedinin fareyi kovaladığı gibi amfilerde başörtülü, peruklu öğrencileri buluyorlardı. Ama biz zaferi kazandık. Bundan sonra da o onurlu mücadelenin unutulmaması için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sancaktepe Belediye Beyazıt Meydanı Sancaktepe 28 Şubat Güncel Haberler

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: 'Gerekirse TRT binasını yıkın' diye talimat verdim

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Gerekirse TRT binasını yıkın" diye talimat verdim

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title