Haberler

Başkan Bayındır, Makam Koltuğunu İlkokul Öğrencisine Bıraktı

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Adil Bayındır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında makam koltuğunu ilkokul öğrencisi Gönül Rana Oruç'a teslim etti.

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Adil Bayındır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında makam koltuğunu ilkokul öğrencisi Gönül Rana Oruç'a teslim etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında temsili koltuğa oturma töreni için Bahçelievler Kasapoğlu İlkokulu Müdürü İsmail Parlar, okul öğretmenlerinden Erol Şaşı ve 4. sınıf öğrencileri Gönül Rana Çorum, Beray Çorum, Fatih Mert Sunar ve Ali Demirel, Belediye Başkanı Adil Bayındır'ı makamında ziyaret etti. Başkan Bayındır, kendisine çiçek takdim eden Gönül Rana Oruç'a makamını teslim etti.

Temsili olarak belediye başkan makam koltuğuna oturan Oruç, makama davet ettiği belediye başkan yardımcısına yerine getirilmek üzere çeşitli talimatlar verdi. Oruç, öğrenim gördüğü okul bahçesinin ihata duvarı ile ilçedeki tüm okulların bahçelerine çevre düzenlenmesi yapılması talimatını verirken, "Musluklarımızdan temiz, içilebilen kaynak sularının akmasını istiyorum. İlçemize doğalgazın gelmesini, otopark sorununun çözülmesini istiyorum. Pazarımızın büyüyüp daha da gelişmesini, toplu taşıma araçlarının çoğalmasını, ilçemize doğalgazın gelmesini istiyorum. Yine ilçemize uzay merkezi ve bilim merkezleri kurulmasını, her parka güvenlik kamerası kurulmasını, okulların tüm çıkışlarına yaya geçitleri yapılmasını, Beyşehir'imizin daha da büyüyüp gelişmesini, engelli vatandaşlarımız için gerekli çalışmaların yapılmasını, yeşil alan ve parkların ve bisiklet yollarının sayısının çoğaltılmasını istiyorum. Beyşehir için güzel bir aquapark yapılmasını, yaşlılar bakımevi, kimsesiz çocuklar yurdu ve engellilerin de düşünüldüğü bir kampüs istiyorum. Yine Beyşehir'de gençlerimiz için yeni fakülteler kurulmasını, gölümüzün turizme kazandırılmasını ve temizlenmesini istiyorum. İstihdam için fabrikalar kurulmasını ayrıca, işyerlerinde hijyen ve fiyat etiketleri denetimlerinin yapılmasını istiyorum. İlçemizde seraların kurulmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır ise, "Şu an sembolik başkansın ama ümit ederim sen de bir gün belediye başkanı olursun. Zor bir göreve talip oldun ama hafızandakilerin hepsini tek tek söyledin. Seninle onur, gurur duyuyorum. Bizim işte geleceğimiz sizsiniz. İnşallah senin söylediğin ve benim 31 Mart akşamı göreve gelmemin sebebi olan beyannamenin altına imza attım ben ve bu halka bir taahhütte bulundum. Sen de maşallah ne güzel aynı paralelde, hiç kağıda bakmadan bunları tek tek saydın. Seni ve hocalarını tebrik ediyorum. Ne güzel bir okulun öğrencisisin. Ben de Eşrefoğlu İlkokulu'nu bitirmiştim. Bir gün sizler de büyüyeceksiniz, biz sizlere bu ülkeyi teslim edeceğiz. İnşallah bu şehri gelecekte sizler yönetirsiniz. Şimdi bu sembolik bir gündü ama dilerim senin kuşağın bir gün burada bizlerin size bıraktığı armağanı ya da bırakacağımız eserleri hem korur, hem de yenilerini ilave edersiniz. Dileğim budur" ifadelerini kullandı.

Başkan Bayındır, daha sonra makam koltuğunu devrettiği Oruç ve öğrenci arkadaşlarına birer kitap hediye etti. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Adil Bayındır 23 Nisan Bayındır Haberler

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Bakmadan Geçme

Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kaş, Korkutelli, Gazipaşa 19-20 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Ayaş, Çankaya 19-20 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 2024 KYK BURS BAŞVURU TARİHİ l KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title