Haberler

BARAJLAR DOLDU, KAPAKLAR AÇILDI

Güncelleme:

ADANA'da Seyhan Baraj Gölü ve Çatalan Barajı'ndaki su seviyesi son 3 ayda yağan yağışlar ve eriyen kar nedeniyle yükseldi.

ADANA'da Seyhan Baraj Gölü ve Çatalan Barajı'ndaki su seviyesi son 3 ayda yağan yağışlar ve eriyen kar nedeniyle yükseldi. Seyhan Baraj Gölü'nde doluluk oranı son 3 ayda yüzde 36'dan yüzde 86'ya, Çatalan Barajı ise yüzde 68'den yüzde 97'ye yükseldi. Baraj kapakları açılarak, aylardır su verilmeyen Seyhan Nehri'ne su verildi

Yaz aylarındaki kuraklık nedeniyle Seyhan Baraj Gölü'nde su seviyesi gözle görülür seviyelerde düştü. Sular, kıyıdan yaklaşık 500 metre kadar çekildi. Aralık ayında başlayan, Ocak ve Şubat aylarında devam eden yağışlar barajlara can suyu oldu. Toroslar'ın zirvesinde biriken karlarında erimesiyle barajların doluluk oranları da aniden yükseldi.

KAPAKLAR AÇILDI

Devlet Su İşleri (DSİ) 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nden alınan verilere göre Şubat ayında Seyhan Baraj Gölü'ndeki doluluk oranı yüzde 36 ölçülürken bu oran Mart ayında yüzde 86'ya çıktı. Çatalan Barajı'ndaki doluluk oranı ise yüzde 68'den yüzde 97'ye yükseldi. Nergizlik Barajı yüzde 13'ten yüzde 66'ya, Kozan Barajı yüzde 17'den yüzde 48'e, Yedigöze Barajı'nda yüzde 70'den yüzde 99'a yükseldi. Barajların dolmasıyla birlikte gözle görülen kurak alanlar tamamen suyla doldu. Baraj kapakları açılarak, aylardır su verilmeyen Seyhan Nehri'ne sular verildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Seyhan Baraj Gölü Seyhan Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Bakmadan Geçme

25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son seçim anketi! Bu Pazar seçim olsa kim kazanır? İşte son seçim anketi sonucu! Alık ne demek? Alık anlamı ne? İban ihbar ikramiyesi ne kadar, kaç TL? LGS giriş yerleri sorgulama ekranı 2024!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title