Balıkesir'de Şehit Evinde Yas - Haberler
Haberi Paylaş

Balıkesir'de Şehit Evinde Yas

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Balıkesir'de Şehit Evinde Yas

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında salı günü PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Erol Erdi'nin evinde yas var.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında salı günü PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Erol Erdi'nin evinde yas var. Tek oğullarının şehadet haberini alan Balıkesir'in İvrindi ilçesine bağlı Büyükyenice beldesindeki Erdi ailesi, cenazeyi beklerken baygınlık geçirdi.

Şemdinli'de çok sayıda PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sürerken, çıkan çatışmada uzman çavuşlar Samsunlu Ersan Sancı ile Mersinli Hakan Balta şehit olmuş, 7 asker de yaralanmıştı. Yaralılardan Kayserili Uzman Çavuş Ferhat Kaplangiray dün şehit olurken, Balıkesirli Uzman Onbaşı Erol Erdi (25) de kurtarılamayarak şehadet mertebesine ulaştı. Babasını 2 yıl önce kaybeden ve 4 çocuklu evin tek oğlu olan Erdi'nin Balıkesir'in İvrindi ilçesine bağlı Büyükyenice beldesi İstiklal Meydanı'ndaki baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Üç abla ile anne Aynur Erdi, acı haberle yıkıldı. Eşinin ardından evlat acısı da yaşayan gözü yaşlı anne, ayakta durmakta güçlük çekti.

Kurban Bayramı'nda izin alıp memleketi Balıkesir'e geleceği ve sözlüsüyle nişanlanacağı öğrenilen Erol Erdi'nin cenazesi, Balıkesir'den baba ocağı olan Büyükşenice'ye getiriliyor. Şehidin cenazesini bekleyen yakınları zaman zaman baygınlık geçirirken, 112 ekipleri fenalaşanlara müdahale ediyor. - BALIKESİR

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Balıkesir, Şemdinli, İvrindi, Hakkari, Politika, Güncel, Haberler

title