Haberler

Arap dünyasının önde gelen kuruluşlarından, BAE Devlet Başkanı Al Nahyan için taziye mesajları

Güncelleme:

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Arap Birliği, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), Arap Parlamentosu ve Mısır'daki El-Ezher Kurumu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın vefatı dolayısıyla taziye mesajları yayımladı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Arap Birliği, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), Arap Parlamentosu ve Mısır'daki El-Ezher Kurumu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın vefatı dolayısıyla taziye mesajları yayımladı.

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, yaptığı yazılı açıklamayla BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın vefatı dolayısıyla başsağlığı diledi.

Ebu Gayt, Al Nahyan'ın vefatından ötürü derin üzüntü duyduğunu belirterek, Arap Birliğinin bu zor ve acı gününde BAE devleti ile halkının yanında olduğunu ifade etti.

Al Nahyan'ın Arap ülkeleri için hizmet ettiğini, hayatı boyunca ortak Arap çalışmasını somut bir şekilde gerçekleştirdiğini kaydeden Ebu Gayt, yaptıklarının gelecek nesillerce de hatırlanacağını aktardı.

Arap Parlamentosu Başkanı Adil bin Abdurrahman el-Usumi de yaptığı yazılı açıklamada, İslam dünyasının Al Nahyan'ı yitirdiğini belirterek, Al Nahyan için Allah'tan rahmet, BAE devleti ile halkına da başsağlığı diledi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), Al Nahyan'ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

İİT'nin Twitter hesabından paylaşılan taziye mesajında, Al Nahyan'ın BAE'nin büyümesine, gelişmesine katkıda bulunduğuna işaret edilerek, ailesine, BAE halkına başsağlığı ve sabır dileklerinde bulunuldu.

KİK Genel Sekreteri Nayif el-Hacraf da yayımladığı taziye mesajında, Al Nahyan'ın vefatı nedeniyle BAE yönetimine ve halkına en içten başsağlığı dileklerini sunduğunu kaydetti.

Mısır'daki El-Ezher Kurumu da BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid'in ölümü dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, "İslam ve Arap dünyasının sorunlarını çözmeye hizmet eden" Al Nahyan'ın ölümü nedeniyle BAE yönetimine ve halkına, İslam ve Arap ümmetine taziye dilekleri iletildi.

Halife bin Zayid Al Nahyan'ın vefatı

BAE Başkanlık İşleri Bakanlığı, 74 yaşındaki Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın bugün vefat ettiğini duyurmuştu.

Bakanlık, ülkede bugünden itibaren 40 günlük resmi yas ilan edildiği ve bayrakların yarıya indirileceğini açıklarken bakanlıklarda, devlet dairelerinde ve özel sektörde de 3 gün çalışmalara ara verileceğini bildirmişti.

BAE'nin ilk Devlet Başkanı Zayid bin Sultan Al Nahyan'ın en büyük oğlu olan Halife bin Zayid, babasının vefatından sonra göreve gelmişti.

Kaynak: AA / Güncel

Birleşik Arap Emirlikleri Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title