Haberler

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinde rektörlük devir teslim töreni yapıldı

Güncelleme:

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörlüğünde görev süresi dolan Prof.Dr. Erol Parlak, koltuğunu Prof. Dr. Erhan Özden'e devretti.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörlüğünde görev süresi dolan Prof.Dr. Erol Parlak, koltuğunu Prof. Dr. Erhan Özden'e devretti.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Üniversitedeki devir teslim töreninde bir konuşma yapan Özden, önemli bir emanet devraldığını ifade ederek, Prof. Erol Parlak'a katkı ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Sanatın toplumların ilerlemesinde önemli paya sahip olduğunu belirten Özden, Türk sanatı ve müziğinin dünyada tanınırlığını artırmak adına aralıksız çalışacaklarını belirtti.

Görev tesliminin ardından veda konuşması yapan Parlak ise yeni rektör Özden'e başarı dileyerek, "Müziğe ve sanata böyle bir kurumun çatısı altında hizmet etmek benim için gurur vericiydi. Bundan sonraki süreçte Prof. Dr. Erhan Özden'in bu görevi layığıyla yapacağına inancım tam. Hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum, hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından Rektör Özden, Prof. Erol Parlak'a çiçek ve plaket takdim etti.

Prof. Dr. Erhan Özden'in öz geçmişi

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümünden 2001'de mezun olan Özden, aynı fakültede "Türk Musiki Nazariyatı" ve "Ney" dersleri verdi.

Bu süre zarfında TRT Erzurum Radyosu Türk Müziği Korosu'nda ney icracılığı yapan Özden, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora eğitimini tamamladı.

Özden, yurt içi ve yurt dışında çeşitli konser ve akademik çalışmalara katıldı. İstanbul Üniversitesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı'na bağlı olarak "Osmanlı Arşivlerinde Musiki" ve "Türk Müziği Nazariyatı" alanlarında çeşitli dersler veren Prof.Dr. Özden, Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yürütülen müzik dersi müfredat çalışmalarında görev aldı.

Birçok albüm ve kitap çalışması bulunan sanatçı/akademisyen Özden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Ana Sanat Dalı'nda da öğretim üyesi.

Kaynak: AA / Güncel

Erol Parlak Ankara Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title