Haberler

Ankara'da Yılın En Büyük Çocuk Korosu ve Balesi

Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Bölümü, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DŞSO) ve TRT Ankara Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bir araya gelip, yılın en büyük çocuk konserini verdiler.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Bölümü, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DŞSO) ve TRT Ankara Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bir araya gelip, yılın en büyük çocuk konserini verdiler. Ünlü Balet Tan Sağtürk eşliğinde sahne alan Devlet opera ve Balesi, Çocuk Balesi Bölümü'ne eşlik ettiler. Konserin açılışında konuşan Prof. Rengim Gökmen, "Bu vatanı bize armağan eden Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı borçluyuz" dedi.

23 Nisan'da Ankara Arena Spor Salonu'nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen konserde müzikseverler unutulmaz bir müzik ziyafeti ve görsel şölenle büyülü saatler yaşadılar. Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen'in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DŞSO, 120 kişilik TRT Ankara Çocuk Korosu ile 40 kişiden oluşan ve ünlü balet Tan Sağtürk'le birlikte sahne alan Devlet Opera ve Balesi, Çocuk Balesi Bölümü'ne eşlik ettiler. Barış Manço'nun 'Bugün Bayram'ından, Ayten Alpman'ın sesinden zihinlere kazınan 'Memleketim' şarkısına uzanan geniş bir repertuvar ile popüler çocuk eserlerinin koru ve orkestra uyarlamalarına yer verilen konserde, 'Köçekçe', 'İzindeyiz', '23 Nisan Kutlu Olsun', 'Bir Dünya Bırakın', 'Türk Dansları 3. Bölüm', 'Çocuklar Kardeş Oldu Mu?', 'Bugün Bayram', 'Do-Re-Mi', '7.Senfoni Bölüm', '3. Senfoni 3. Bölüm', 'Katibim Türküsü', 'Danzon', 'Uzun İnce Bir Yoldayım', 'Memleketim', 'Gençlik Marşı' gibi birbirinden özel bale gösterileri ile izleyicileri büyüledi.

Konser açılışında izleyicilere kısa bir konuşma yapan Prof. Rengim Gökmen, "94 yıl önce bugün ulusal egemenliğimizin, daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk adımı atılmıştı buraya çok yakın bir mekanda. Ulusal egemenlik, yani bir ülkenin, bir toplumun kendi kaderini belirlemesi, kendi geleceği içinde büyümesi, tam bağımsız olabilmesi demek olan Ulusal Egemenlik ve bu bunun ne denli kıymetli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu armağanı bize veren, bu vatanı bize armağan eden Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı borçluyuz" dedi. - Ankara

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tan Sağtürk 23 Nisan Doğuş Kültür Sanat Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title