Haberler

Ali Fazıl Kasap'tan AKP Milletvekillerine: "Kütahyalıları Oyalamaktan Vazgeçin"

Güncelleme:

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım şirketinin kartlı sayaç kullanan abonelere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yönetmeliğine dayanarak usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirmesini engellemek için Danıştay'da açılan davaya müdahil olduklarını belirterek, “AKP’nin Kütahya milletvekilleri neden bu davaya müdahil olmadılar? Ya da AKP’nin Kütahya il yöneticileri ve milletvekilleri neden EPDK yönetmeliğini bu zamana kadar değiştirmediler? Kütahyalıları oyalamaktan vazgeçin” açıklamasını yaptı.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya'da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım şirketinin kartlı sayaç kullanan abonelere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yönetmeliğine dayanarak usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirmesini engellemek için Danıştay'da açılan davaya müdahil olduklarını belirterek, "AKP'nin Kütahya milletvekilleri neden bu davaya müdahil olmadılar? ya da AKP'nin Kütahya il yöneticileri ve milletvekilleri neden EPDK yönetmeliğini bu zamana kadar değiştirmediler? Kütahyalıları oyalamaktan vazgeçin" açıklamasını yaptı.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, doğal gazda kartlı sayaç kullanıcılarına gelen zamların yansıtılmasıyla ilgili AKP Kütahya İl Başkanı ve milletvekillerinin sıklıkla açıklamalarda bulunduklarını, EPDK başta olmak üzere Çinigaz nezdindeki girişimlerden bir sonuç alamadıklarını belirtti. Bu beceriksizliğin faturasını Kütahyalıların ödediğini kaydeden Kasap, AKP Kütahya il yöneticileri ve milletvekillerinin, "Çinigaz zulmü kesmeli. Çinigaz'a boyun eğmeyeceğiz. Erdoğan, Kütahya'ya gelince Çinigaz sorunu tekrar sunulacak. EPDK'ya gittik yasal açığı kapatacağız" söylemlerinin yıllardır devam ettiğini, ancak basit bir yönetmelik değişikliğini bile hayata geçirmekten aciz olduklarını ifade etti. Kasap'ın konu ile ilgili bugün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"ÇİNİGAZ'IN SOYGUNUNA DUR DEMEK İÇİN DANIŞTAY'A AÇILAN DAVAYA SİZ DE BİR İMZA ATIN"

"AKP il yöneticileri ve milletvekilleri Çinigaz'ın yaşattığı mağduriyeti sona erdirmek için basit bir yönetmelik değişikliğini bile hayata geçiremiyorlar. Tüketicilerin parasını peşin ödemek suretiyle satın almış oldukları doğal gaza, sonradan gelen zamların geçmişe yönelik olarak doğrudan tüketicilere yansıtıldığı ve tüketicilerin bir sonraki doğalgaz satın alımlarında bu bedel farkının tüketicilerden tahsil edildiği EPDK yönetmeliğinin iptali için Danıştay'a açılan davaya müdahil olduk. AKP'nin Kütahya milletvekilleri neden bu davaya müdahil olmadılar? ya da AKP'nin Kütahya il yöneticileri ve milletvekilleri neden EPDK yönetmeliğini bu zamana kadar değiştirmediler? Kütahyalıları oyalamaktan vazgeçin. Çinigaz'ın soygununa dur demek için Danıştay'a açılan davaya siz de bir imza atın. Kütahyalı bu zulümden kurtulsun."

"KİM YALAN SÖYLÜYOR"

Kütahya'da faaliyet gösteren Çinigaz'ın işletme Müdürü Muammer Ay'ın "Fiyat farkını biz değil, EPDK alıyor. Adil faturanın aboneye yansıtılması kanuni düzenleme gereğidir" söyleminin AKP Kütahya il yöneticileri ve milletvekillerinin söylemleriyle çeliştiğini belirten Kasap, "Kim yalan söylüyor" diye sordu.

Kaynak: ANKA / Güncel

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Ali Fazıl Kasap Danıştay Kütahya Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title