Haberler

Akhisar Gördesliler Derneği Açıldı

Akhisar’da Gördesliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlenen coşkulu bir törenle açıldı.

Akhisar'da Gördesliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlenen coşkulu bir törenle açıldı. Açılış öncesi atlı birlikler ve faytonlarla şehir turu yapan Gördesliler dernek binasına kadar mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Gördesliler Derneği İzmir ve Manisa il merkezinin ardından Manisa'nın Akhisar ilçesinde de açıldı. Açılış töreninde konuşan Akhisar Gördesliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Nadir German, "Derneğimizin ilçemize ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yurdumuzun her köşesi değerlidir, her yörenin belli tarihi ve kültürü yaşam felsefesi vardır. Bu değerleri sürdürecek olanlar bu yörelerin mensuplarıdır. Bizde bu bilinçle faaliyetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik her şeyin ilacıdır. Sivil toplum kuruluşlarının tek amacı birlik ve beraberlik çatısı altında dayanışmadır. Birlik ve beraberlikle çözülmeyecek hiçbir engel yoktur. derneğimizin açılışında destek olan herkese ve bugün burada bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Derneğin açılışında konuşan Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, "Derneğimizin yönetimini tebrik ediyorum. Daha önce İzmir'de ve birkaç yıl önce Manisa il merkezinde bir derneğimiz açılmıştı. Şimdi de Akhisar'da derneğimiz faaliyetlerine başlayacak. İnşallah Gördesliler olarak yine Akhisarlı hemşehrilerimizle beraber geçmişten aldığımız tecrübe ve donanımı gençlerimize aktararak bilgi paylaşımını gerçekleştirerek birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu tür oluşumlar yapılar gönüllülük esasıyla çalışan yapılar olduğunu ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ise şunları söyledi: "Bizlerde maddi ve manevi olarak her zaman onların yanında olacağız. Çok kadim bir şehirde yaşıyoruz. Hepimizin çok güçlü referansları var. Tarihimiz çok güçlü, bugün karşımıza çıkan zorlukları bize ait olan değerleri savunarak devam ediyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın çabasında bize ait olan o zenginliğin hem ihlasını sağlamak hem de tarihimizle olan bağımızı takip etmek için bir araya gelmiş bulunuyorlar. Onlar Gördesliler olarak böyle bir yapı altında Akhisar'da faaliyet gösterecekler. Bizler bunu millet olarak Türk milleti olarak daha geniş kapsamda bu ülkenin değerlerine sahip çıkmak olarak görüyoruz. Hep birlikte dayanışarak inşallah bize ait olan değerlerimizi yaşamaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz."

Derneğin açılışı öncesi atlı birlikler ve faytonlar Akhisar'da şehir turu düzenledi. Sonrasında dernek binası önüne kadar mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Düzenlenen açılış konuşmaları ve yapılan duaların ardından keşkek dövülerek katılımcılara ikram edildi.

Açılış kurdelesinin kesilmesi sonrası dernek başkanı Nadir German, misafirlere dernek binasında Gördes yöresine ait olan halı, köy ekmeği, el işlemelerinin yer aldığı sergiyi gezdirerek bilgi verdi.

Akhisar'ın Efendi Mahallesi 280 Sokak üzerindeki dernek binası önünde düzenlenen açılış törenine Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Gördes Belediye başkanı Muhammet Akyol, Akhisar belediye başkan yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, Akhisar MHP İlçe başkanı İbrahim Uğurlu, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Akhisar Gördes İzmir Politika Güncel Haberler

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

CHP heyetinden Kırşehir'deki altın arama çalışmalarına tepki: Madenlere saldırı durumundalar

CHP heyetinden Kırşehir'deki altın arama çalışmalarına tepki: Madenlere saldırı durumundalar

Filmleri aratmayan cinayet planı! Eski sevgilisini yeni sevgilisine öldürttü

Filmleri aratmayan cinayet planı! Eski sevgilisini yeni sevgilisine öldürttü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title