Haberler

Ahmet Akın: "Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Harcamaları Vatandaşa Fatura Edilmiş. Hem de Kanunsuz Olarak"

Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Elektrik dağıtım şirketlerinin Araştırma-Geliştirme (AR-GE) harcamaları vatandaşa fatura edilmiş. Hem de kanunsuz olarak. Vatandaşımız, zaten elektrik faturalarını ödemekte zorlanıyor. Bir de şirketlerin faturalarını ödemek zorunda bırakılıyorlar” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "Elektrik dağıtım şirketlerinin Araştırma-Geliştirme (AR-GE) harcamaları vatandaşa fatura edilmiş. Hem de kanunsuz olarak. Vatandaşımız, zaten elektrik faturalarını ödemekte zorlanıyor. Bir de şirketlerin faturalarını ödemek zorunda bırakılıyorlar" açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, elektrik dağıtım şirketlerinin Ar-Ge harcamalarının, vatandaşların elektrik faturalarına yansıtılmasına tepki gösterdi. Akın'ın açıklaması şöyle:

"AK Parti iktidarı halkın gözünden gerçekleri kaçırmak için elinden geleni ardına koymuyor. Ancak mızrak çuvala sığmıyor. Gerçekler bir bir ortaya çıkıyor. Sayıştay'ın kamu adına, halk adına denetim görevini yapmasını engellemeye çalışan AK Parti iktidarı; EPDK'nın Sayıştay raporunu sansürleyememiş. Sayıştay bir gerçeği ortaya çıkarmış. Elektrik dağıtım şirketlerinin Araştırma-Geliştirme (AR-GE) harcamaları vatandaşa fatura edilmiş. Hem de kanunsuz olarak. Vatandaşımız, zaten elektrik faturalarını ödemekte zorlanıyor. Bir de şirketlerin faturalarını ödemek zorunda bırakılıyorlar.

2016-2020 yılları arasında 21 adet elektrik dağıtım şirketine 209 milyon 473 bin 850 lira AR-GE bütçesi verilmiş. Bu tutarın 117 milyon 484 bin 950 lirası AR-GE harcaması olarak gerçekleştirilmiş. AK Parti'nin ilçe başkanlığı gibi çalışan EPDK ne yapmış? Bu kanunsuzluğu seyretmiş. Hatta ve hatta bu paralar, EPDK eliyle vatandaşımızın cebinden alınıp dağıtım şirketlerinin kasasına konulmuş. Vatandaş hayat pahalılığında yaşam mücadelesi veriyor. İktidar ise tercihini şirketlerden yana kullanıp kasalarını doldurmalarını seyrediyor. Artık yeter. Düşün milletin sırtından."

Kaynak: ANKA / Güncel

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Cumhuriyet Halk Partisi Ahmet Akın Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Bakmadan Geçme

Galatasaray- Lecce maçından kareler ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri
Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title