Gümüşhane: Gümüşhane'de Servis Yoluna Olağanüstü Tedbir

Gümüşhane: Gümüşhane'de Servis Yoluna Olağanüstü Tedbir

Gümüşhane: Gümüşhane'de Servis Yoluna Olağanüstü Tedbir
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

- Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu'nun Başkanlığında Toplanan İl Trafik Komisyonu, Kış Sezonunda Gümüşhane-trabzon Karayolu'nun 10. Kilometresi Mescitli Köyü Mevkiinde Geçmekte Olan 2 Bin 200 Metre Uzunluğundaki Servis Yolunda Alınacak Tedbirleri Görüştü.

- Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu’nun başkanlığında toplanan İl Trafik Komisyonu, kış sezonunda Gümüşhane-Trabzon Karayolu’nun 10. kilometresi Mescitli Köyü mevkiinde geçmekte olan 2 bin 200 metre uzunluğundaki servis yolunda alınacak tedbirleri görüştü.

Gümüşhane'de trafik sorunlarının da görüşüldüğü Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Emniyet Müdürü Ali Tom, Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Pir, Karayolları Gümüşhane Şefi Hamza Çiftçi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, ilin trafik sorunları yanında Gümüşhane-Trabzon Karayolu güzergahında bulunan servis yolunun görüşüldüğünü belirterek şunları söyledi: “Bütün kış boyu, hem trafik ekibi hem de karayolları ekiplerimiz 24 saat servis yolumuzda hazır bekletilecektir. Dozer, greyder, çekici ve tuzlama ekibi ile yolda görevlerinin başında olacaktır. Yolda gerekli işaretlemeler yapıldı. Araçların kayma ihtimaline karşı yol kenarları taş ve kayalardan oluşan malzemelerle kontrol altına alındı. En büyük temennimiz bu kışı kazasız belasız atlatmaktır. Servis yolundan geçecek olan ağır tonajlı araçlar, kurallara mutlaka uyması gerekiyor. Trafik sadece polisin, jandarmanın ve karayollarının sorunu değildir. Sorun tüm toplumun sorunudur. Güvenlik birimleri 50 kişi 100 kişi olur. Bu yoldan günde 3 bin araç, bunun iki hatta üç katı da insan yolcu olarak geçiyor. Bu demektir ki sorun hepimizin sorunudur. Tek çözüm konulan kurallara uymaktır. Başka bir çözüm yok. Gümüşhane-Trabzon arasında başka bir geçit de yok. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışı çok yer gezdim, dünya haritasında böyle bir güzergah yok. Mevcut güzergahı 300 gün kullanmak zorundayız. Servis yolumuzu en iyi şekilde, en az zararsız şekilde değerlendirmek zorundayız”.

Vali Salihoğlu, heyelanlı bölgenin geçici olarak ulaşıma açılmasının mümkün olmadığını da ifade ederek “Bu bölge çok riskli bir bölge. Her an bir heyelanla karşı karşıya kalabiliriz. Muhtemel bir facianın da sorumluluğunu kimse üzerine alamaz. O nedenle bu kış servis yolumuzu her türlü önlemler alınarak kullanmak zorundayız. Bu sadece yetkililerin sorumluluğu değil tüm toplumun sorunudur”dedi.

Yeni yol yapım çalışmalarının da başladığını ifade eden Vali Salihoğlu “ Vadiden geçişi sağlıklı bir şekilde sağlayabilmek için 252 metre uzunluğunda tünel ve iki köprü yapım çalışmaları başladı. Yüklenici firmaya verilen süre 300 gündür. Önümüzdeki yaz sonuna doğru yeni yola kavuşacağımızı umuyorum” diye konuştu.

(İÖ-İRT-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title