Gümüşhane'de Teröre Tepki Eylemi

Gümüşhane'de Teröre Tepki Eylemi

Gümüşhane'de, İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan terör olayına tepki için binlerce kişinin katılımıyla eylem gerçekleştirildi.

Gümüşhane'de Teröre Tepki Eylemi
13.12.2016 02:05 | Son Güncelleme: 13.12.2016 02:05

Gümüşhane'de, İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan terör olayına tepki için binlerce kişinin katılımıyla eylem gerçekleştirildi.

GÜMÜŞHANE TERÖRE KARŞI TEK SES, TEK YÜREK

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası'nın (GTSO) koordinasyonunda düzenlenen 'Gümüşhane teröre karşı tek ses, tek yürek' yürüyüşü Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İhsan Günaydın, parti temsilcileri, GTSO Başkanı İsmail Akçay, ilçe ve belde belediye başkanları, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünden başladı. Türk bayrakları ve pankartlarla yürüyün gruba Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri de destek verdi. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda', 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Yurduma uzanan eller kırılsın', 'Şehidim hakkını helal et bize' ve 'Çıkarın şu idamı asalım köpekleri' sloganları ile devam eden yürüyüş, Emniyet Müdürlüğü binası önünde sona erdi.

HEP BİRLİKTE GÜMÜŞHANEYİZ, HEP BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ

Burada kalabalığa hitap eden ve konuşmasına, 'Hep birlikte Gümüşhane'yiz, hep birlikte Türkiye'yizö diyerek başlayan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, İstanbul'da hain saldırının polislere değil Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve yüce Türk milletine yapıldığını belirterek şunları söyledi:

'Bu it sürüleri döktükleri kanda boğulacak. Bu tür eylemlerle bizleri korkutacaklarını zanneden bu alçaklar Türk milletinin geçmişinden habersiz. Bu millet tarihte nice hain saldırılara göğüs germiş, kökü artık nerede olduğu belli olan maşalara gereken cevabı vermiştir, vermeye de devam edecektir. Bu kan emici soysuzların gerek iç, gerekse dış destekçileri şunu iyi bilmelidir ki bu millet tarihi süreç içerisinde nice zalimleri gerektiği şekilde cezalandırmıştır. Bunları da cezalandıracak kudret ve kuvvete sahiptir. Bu tür hain saldırılar karşısında milletimizin daha içtenlikle ve samimi bir şekilde kenetleneceğine olan inancımızı yüksek sesle haykırmak istiyoruz. Sesimizi bütün vatan hainleri, onların iç ve dış destekçileri duysun istiyoruz. Hiçbir kutsalı tanımayan bu vatan ve millet düşmanları bu milletin birliğine, dirliğine kastetmeye çalışırken kendilerinin kime hizmet ettiğini bilmeyecek kadar ahmak olduklarının farkında değiller mi' Bu tür kalleşçe saldırılar bu milletin bir olmasını, iri olmasını, diri olmasını ve dimdik ayakta olmasını engelleyemez. Gümüşhane de yaşayan bütün vatandaşlar olarak bu tür hain eylemlere asla geçit vermeyeceğiz. Türk milleti olarak bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi canı pahasına savunan güvenlik güçlerimizin her zaman yanlarında olacağımızı bütün dünya duysun.ö

15 TEMMUZ DARBESİNİ MEZARA GÖMDÜĞÜMÜZ GİBİ TERÖRİSTLERİ DE MEZARA GÖMECEĞİZ

Geçmişte defalarca canlı bomba eylemlerine girişen ve masum insanları katleden PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi kanlı terör örgütleri ve uzantılarının gerekli cevabı misliyle alacaklarını, Türk Milletinin güçlü iradesi altında ezilerek yaptıklarına pişman olacaklarını dile getiren Akçay, 'Milletimizin ayranı kabarmış, bıçak kemiğe dayanmıştır. Devletimiz ve emniyet güçlerimiz gerekeni yapacaklardır. Bizlerde Gümüşhane olarak devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu hep beraber haykırıyoruz. 15 Temmuz darbesini mezara gömdüğümüz gibi, bütün teröristleri de mezara gömeceğiz. Bütün dünya duysun! Yüce milletimizin başı sağolsunö diyerek konuşmasını noktaladı.

Valisi Okay Memiş de, İstanbul'da ki hain saldırı sonucu şehit olan 36'sı polis 44 vatandaşa Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Vali Memiş, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne yazık ki adı konulmamış bu terör örgütleriyle bir taşeron savaşı içerisindeyiz. PKK terör örgütüyle, eli kanlı DHKP-C'si ile, FETÖ'süyle, İŞİD'i ile, DEAŞ'ı ile, belki de dünyadaki en kanlı terör örgütleriyle devletimiz, milletimizle beraber büyük bir mücadele örneği göstermektedir. Bir ölürüz bin dirilirizö dedi. Terör örgütlerinin çırpınmalarının fayda etmeyeceğini vurgulayan Vali Memiş, 'Bu mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz ve asla taviz vermeyeceğiz. Devlet, hukuk içerisinde kalarak bu mücadeleyi sizin desteğinizle sonuna kadar yürütecek ve Allah'ın izniyle başarılı olacaktırö dedi, yürüyüş için katılanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından GTSO Başkanı Akçay tarafından polis memurlarına buket, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar'a Türk bayrağı hediye edildi. Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Ercan Aksu'nun yaptırdığı duayla son buldu.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title