Gerets: "Kimi Futbolcular Kritik Eleştiri Alacak"

Gerets: "Kimi Futbolcular Kritik Eleştiri Alacak"

Galatarasay Teknik Direktörü Eric Gerets, "Sezon Sonunda Kimi Futbolcularımız Gerçekten Bir İki Kritik Eleştiriyle Karşı Karşıya Kalacaklar" Dedi.

Gerets:

Galatarasay Teknik Direktörü Eric Gerets, "Sezon sonunda kimi futbolcularımız gerçekten bir iki kritik eleştiriyle karşı karşıya kalacaklar" dedi.

Erik Gerets, son dakikalarda yedikleri golle 1-1 beraberlikle ayrıldıkları Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, sonuçtan dolayı çok kızgın olduklarını söyledi.

Oyunu orta alanda iyi dengelediklerini ve pozisyonlar bulduklarını ifade eden Gerets, şöyle konuştu:

"1-0 öne geçtikten sonra da pozisyonlarımız oluştu. Rakip de açıldı. Ondan sonra daha fazla pozisyonlar bulduk ve bunları maalesef değerlendiremedik. Bu gol gerçekten bizi çok fazlasıyla sadece üzmüyor, sonuna kadar kızdırıyor. Ve sezon sonunda bazı futbolcularımız gerçekten bir iki kritik eleştiriyle karşı karşıya kalacaklar. Çünkü bu düzeyde eğer böyle bir sonuca sahip çıkamıyorsak o zaman bu futbolcularımızın kalitesiyle de ilgilidir. Dostluk, arkadaşlık başkadır. Ama Galatasaray'ın da burada başarısı söz konusuysa o zaman bazı arkadaşlarımız da burada bu sonuca katlanmak zorundalar."

Futbolcularının kimi şeyleri düşünmeleri gerektiğini, karşılaşma sırasında önde oldukları sırada bir taç atışı kazandıklarını ifade eden Gerets, şunları kaydetti:

"Orada neredeyse biz depar atarak bu tacı kullanıyoruz. Burada profesyonellik de söz konusudur. Profesyonel davranmak söz konusudur. Son 15 dakikada ne kadar top kaybı oldu, onları hep beraber gördük. Bir Iliç'in, Carusca'nın toplara böyle sahip olamaması, top kaybının çok fazla olması bizim oyunumuzu olumsuz biçimde etkiledi. Sonuçta da biz burada bu sonuca katlanmak zorundayız."

Gerets, gelecek sezon Galatasaray'da forma giyecek Servet Çetin'i nasıl bulduğunun sorulması üzerine, "O daha rakip oyuncumuzdu. Kendi kalesine gol atmadığından dolayı da memnunum" dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise futbol adına güzel şeyler yaptıklarına inandıklarını belirterek, "İyi oynadık ve özellikle ikinci yarıda çok baskılı bir oyun ortaya koyduk. Galatasaray gibi güçlü bir takımdan son dakika da olsa 1 puan aldık. Dolayısıyla önümüzdeki maçlara bakacağız ve yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu arada, Fenerbahçe'den kiralık olarak Sivasspor'a gelen Gürhan, Fenerbahçe'nin, kendisinin attığı golle şampiyonluğunu ilan ettiğinin belirtilmesi ve bu konudaki duygularının sorulması üzerine, "Tabii ki güzel bir duygu. Bu yıl Fenerbahçe ile sözleşmem bitiyordu. Ben yine Fenerbahçe ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladım. Buradan da bunu açıklamak istiyorum. Şampiyon olmalarına biraz da katkım olduysa 100. yılda ne mutlu bana" diye konuştu.

Kaynak: AA