Genç Girişimciler, Doğa Koleji'nin Desteğiyle Uluslararası Arenada - Haberler
Haberi Paylaş

Genç Girişimciler, Doğa Koleji'nin Desteğiyle Uluslararası Arenada

Bültenler - Haberler | Güncel
Genç Girişimciler, Doğa Koleji'nin Desteğiyle Uluslararası Arenada

Global Girişimci Öğrenci Yarışması'na bu yıl ilk kez liseliler de katılacak.

Tüm dünyadaki üniversiteler arasında düzenlenen en prestijli genç girişimci yarışması olan Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) bu yıl ilk kez liseli girişimcileri de yarışmaya dahil etti. t-MBA eğitim modeli ile gençleri, henüz lise sıralarında girişimcilikle tanıştıran Doğa Koleji'nin desteğiyle düzenlenecek liseli girişimciler kategorisinde, Türk iş dünyasının zirve isimleri jürilik yapacak. Yarışmada projesiyle dereceye giren liseli girişimciler sponsor firmaların hediyeleri ve plaket ile ödüllendirilecek.

Tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla 1998 yılından bu yana düzenlenen Global Girişimci Öğrenci Yarışması için geri sayım başladı. 15 yıldır sadece üniversite öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya, bu yıl ilk kez Doğa Koleji desteği ile lise öğrencileri de katılacak. Liseli girişimciler, New York'ta Türkiye'yi temsil ederek plaket ve pek çok büyük firmanın hediyelerini kazanma şansı yakalayacak.

LİSE ÖĞRENCİLERİ İLK KEZ YARIŞACAK

Girişimci ve vizyon sahibi gençler yetiştirme amacıyla t-MBA eğitim modelini geliştirerek liseler için işletme programı uygulayan ve eğitim modelini dünyaya kabul ettiren Doğa Koleji'nin destek olduğu "Liseli Girişimci" Ödülü'nde lisede öğrenim gören, yeni ürün geliştiren, sosyal projelere liderlik eden ya da bir iş planı olan gençler yarışacak.

JURİDE SABANCI, ECZACIBAŞI, BOYDAK GİBİ İSİMLER VAR

30 Eylül 2013 tarihine kadar başvuruların kabul edildiği yarışmaya Türk iş dünyasının zirvesinde yer alan 13 kişilik dev kadro jürilik yapacak. " Liseli Girişimci", "Sosyal Etki", "Geleceği Gören Girişimci" ve "İnovasyon" olmak üzere 4 ayrı kategoride değerlendirilecek projeler arasından seçilen ilk 3 proje, New York'ta düzenlenecek büyük finalde yarışma hakkı kazanacak.

Jüri Üyeleri

· Faruk Eczacıbaşı (Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı)

· Mustafa Boydak (Boydak Holding)

· Ali Sabancı (Pegasus Başkanı, TOBB Girişimci Kurulu Başkanı)

· Uğur Gazanker/ Doğa Koleji CEO

· Hasan Önder/ Daikin Türkiye CEO

· Bülent Oğuz/Akbank (KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı)

· Burhan Karaçam (BKP Başkanı)

· Erden Timur/ NEF İnşaat CEO

· Cemal Kişmir (BNP Paribas Cardif Türkiye CEO'su)

· Gülden Türktan (Kagider Başkanı)

· Gülden Yılmaz (TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bşk Yrd.)

· Ali Durmuş (ETİYA)

· İbrahim Özer (ESCORT)

· Sefer Levent/ Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü

· Mehmet Rauf Ateş (Capital&Ekonomist Yayın Direktörü)

TÜRKİYE'DE 3'ÜNCÜ KEZ DÜZENLENİYOR

Bu yıl Türkiye'de 3'üncü kez düzenlenen yarışmaya katılacak projeler değerlendirilerek, büyük finale gidecek genç girişimciler belirlenecek.

Dünya ülkeleri arasından seçilen projelerin 17-19 Kasım tarihlerinde New York'ta yarışacağı büyük finalde, Dünyanın En Başarılı Üniversiteli Girişimcisi seçilerek birinci olacak fikrin sahibi 150 bin Dolar değerinde nakit, ürün ve hizmetten oluşan ödülü kazanarak projesini hayata geçirme sansı yakalayacak.

Yarışmanın ayrıntısına ve başvuru formuna www.universiteligirisimci

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title