Geleneksel Paris Maratonu

Geleneksel Paris Maratonu

Her Yıl Geleneksel Olarak İki Defa Düzenlenen Paris Maratonu'na, 20 Yıldır Aralıksız Katılan Zeki Kuru Adlı Türk, İlk Yıllarda Gösterdiği Başarıyı Bugünkü 20 Kilometre Mesafeli 20 Bin Kişinin Katıldığı Maratonda Gösterememenin Üzüntüsünü Yaşıyor. İlk 150 Arasında Olmayı Ümit Ettiğini Belirten Kuru, Maratonda İpi Göğüsleyen Bin 500 Kişi Arasında Yer Aldığını Söyledi.

Geleneksel Paris Maratonu

Her yıl geleneksel olarak iki defa düzenlenen Paris Maratonu'na, 20 yıldır aralıksız katılan Zeki Kuru adlı Türk, ilk yıllarda gösterdiği başarıyı bugünkü 20 kilometre mesafeli 20 bin kişinin katıldığı maratonda gösterememenin üzüntüsünü yaşıyor. İlk 150 arasında olmayı ümit ettiğini belirten Kuru, maratonda ipi göğüsleyen bin 500 kişi arasında yer aldığını söyledi.

Fransa'nın başkenti Paris'te Nisan ve Ekim aylarında, 40 ve 20 kilometre olarak düzenlenen herkese açık maratona katılmak isteyenler, belediyenin organizasyonuna isimlerini yazdırıp, 15 Euro kayıt parası ödeyerek göğüs numarası alıyor. Olası hileleri önlemek için, koşucuların giydiği ayakkabılara özel olarak takılan küçük bir aygıt ile maraton güzergahı üzerinde belirlenen her 5. kilometrede organizasyon merkezindeki kontrol sistemine sinyal gönderildi. Koşu mesafesini ilk tamamlayan 3 yarışmacı,

organizasyonun belirlediği miktarda para ödülünün sahibi oldu. Son birkaç yıldır olduğu gibi, bu yıl da ödülün sahibi Kenyalılar oldu. Paris Maratonu'na 20 senedir aralıksız katılan Türk vatandaşı Zeki Kuru ise, bu sene ilk bin 500'e girme başarısı gösterdi. Türkiye'deki Avrasya Maratonu'na da katıldığını ifade eden Kuru, yıllardır Paris Maratonu'na Türk olarak yalnız katıldığını belirtti. Arkadaşlarına ve tanıdıklarına maratona katılmaları için çağrı yaptığını belirten Kuru, ancak kimseyi ikna edemediğini

söyledi. Geçtiğimiz sene 87. olarak maratonu tamamladığını belirten Kuru, ömrünün yettiği sürece bu tür maratonlara katılmayı düşündüğünü söyledi.

(TS-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA