Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun Ölüm Yıl Dönümü

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun Ölüm Yıl Dönümü

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun Ölüm Yıl Dönümü
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 19.yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 19. yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Yalçınkaya, mesajında, yüreği vatan sevgisiyle dolu, başarılı çalışmalarıyla Türk halkı üzerinde derin iz bırakan, yurtsever, cesur gazeteci Mumcu'yu 19. ölüm yıl dönümünde rahmetle andıklarını belirtti.

Onu katledenleri de nefretle lanetlediklerini anlatan Yalçınkaya, şunları kaydetti:

"Bugün, içerisinde bulunduğumuz bu hassas dönemde ulusal birliğimizin, laik, demokratik, çağdaş değerlerin, Atatürk ilke ve devrimlerinin, daha iyi sahiplenilmesi gerekmektedir. Yüreği yurt sevgisiyle dolu, başarılı çalışmalarıyla, Türk Ulusu üzerinde derin iz bırakan, yiğit insan, Uğur Mumcu'nun yokluğu her geçen gün daha derinden hissedilmektedir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, Atatürk ilke ve devrimleri, Cumhuriyetimizin bağımsızlığı, Türk milletinin onurlu yaşama mücadelesi için, demokrasi şehidi olan ve daima içimizde yaşayacak olan Mumcu'yu ölümünün 19. yıl dönümünde özlemle ve saygıyla anıyoruz."

- BARTIN

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title