Haberler

  Tomb Raider'ın oyun yazarı, Lara Croft'un baba sorunlarını azaltmak istediğini açıkladı

  Abone Ol

  Tomb Raider oyun yazarı Rhianna Pratchett, katıldığı bir etkinlikte, karakter hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

  Eski Tomb Raider oyun yazarı Rhianna Pratchett, BAFTA Oyun Ödülleri'nde Eurogamer'a konuştu. Serinin yeni oyunu yoldayken Pratchett seri hakkında fikirlerini paylaştı.

  Karakterin yeniden yaratılan versiyonu üzerinde çalışma konusundaki düşüncelerine ve gelecekte Lara Croft'tan görmeyi umduğu şeylere değinen Pratchett, "Karakteri geliştirirken gerçekten çok eğlendik, bu yüzden muhtemelen daha az baba sorunu görmek isterdim" dedi ve ekledi "Bunu benden duymak da şaşırtıcı olmalı!"

  Lara Croft gibi güçlü ve sevilen bir figürün karakterinin babasının sorunları etrafında şekillenmesi gerçekten de biraz haksızlık. 1996 yılından beri oyun dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan Tomb Raider serisi, korkusuz bir kadın olan Lara Croft'un maceralarına odaklanıyor. Yazar Pratchett hak verilebilecek şekilde, böyle bir karakteri "baba sorunları"na feda etmek istemiyor.

  Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

  Pratchett sözlerine şöyle devam etti:

  "Onu (Lara Croft'u) kendi yolundan ilerlerken ve kendi zevk aldığı şeyleri yaparken görmeyi çok seviyorum. Oyunu yazdığımızda Lara, bir 'Tomb Raider' olma yolunda ilerliyordu. Hatta ona bir proto-Tomb Raider demek yanlış olmaz. Bir Tomb Raider'la eşleştirebileceğiniz tüm karakter özellikleri Lara Croft'ta yavaş yavaş yüzeye çıkmaya başlamıştı:

  azim, cesaret, beceriklilik…"

  Pratchett ayrıca Lara Croft'un artık daha küstah ve iğneleyici replikleri olmasını istiyor. Bu tavırların gelişmekte olan Lara karakterine daha çok yakışacağına inanıyor.

  Bu hafta başlarında yapılan Epic Games State of Unreal sunumunda, Crystal Dynamics'in yeni bir Tomb Raider oyunu üzerinde çalıştığı ve bu oyunun Unreal Engine 5 kullanılarak yapılacağı ortaya çıktı. Crystal Dynamics, ilk iki Tomb Raider oyununun da geliştiricisiydi. ancak serinin üçüncü oyunu Shadow of the Tomb Raider, Eidos-Montreal'e devredildi.

  Tomb Raider'ın oyun yazarı, Lara Croft'un baba sorunlarını azaltmak istediğini açıkladı

  Kaynak: SaveButonu / Gamegar

  Lara Croft oyunlar Gamegar Haberler

  Bakmadan Geçme

  Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
  1000
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title