Haberler

  Steam Deck rakibi yeni AYANEO el konsolları tanıtıldı!

  Güncelleme:

  Yeni AYANEO el konsolları tanıtıldı. Steam Deck rakibi bu cihazlar, ekranında kullanılan panel ve işlemcileriyle öne çıkıyorlar.

  AYANEO Air ve 2 el konsolları tanıtıldı. Steam Deck rakibi bu cihazlar, sahip oldukları yeni özellikler sayesinde piyasaya renk katıyor. Peki bir zamanlar Sony'nin PSP ile yaşadığı satış başarısına yaklaşabilecekler mi?

  Valve'ın el konsolu Steam Deck sınırları zorluyor: PC ve konsolları geride bıraktı!

  AYANEO Air ve 2 el konsolları özellikleri

  AYANEO el konsolları, kendi sınıfı içerisinde pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. Örneğin Air modeli, OLED ekrana sahip ilk Windows işletim sistemi destekli el konsolu oldu. Ayrıca USB-C bağlantı noktası, micro SD kart yuvası ve 3.5 mm kulaklık jak girişi gibi destekleri de sunuyor.

  Buna ek olarak cihazın her iki yanında RGB aydınlatmalar ve hoparlör ızgaraları bulunuyor. 5.5 inç ekrana sahip olan bu el konsolu içerisinde AMD'nin en güçlü mobil işlemcilerinden Ryzen 6800U ile birlikte geliyor. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen modelin 500 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

  Genel olarak değerlendirmemiz gerekirse, tasarım hatlarında Nintendo Switch Lite'a benzediğini söyleyebiliriz. Fakat donanım özelliklerine göz attığımızda Steam Deck kadar güçlü olduğunu ve OLED gibi avantajlarıyla öne çıkacağını ifade edebiliriz.

  Buna ek olarak, markanın 2021 ve Next isimli eski sürümleri halihazırda yurt dışında satılıyor. Fakat fiyat olarak biraz daha pahalılar. Öyle ki PS5 ve Xbox X gibi konsollardan bile daha yüksek fiyat etiketleri bulunuyor.

  Bu nedenle yeni çıkan cihazlar hem biraz daha kompakt hem de daha uygun fiyatı ve yüksek performansı ile zirveyi hedefliyor. Tabi şu an için PSP'lerin dünya çapındaki satış başarılarına yaklaşmaları oldukça zor. Zira yeterince yaygın değiller. Fakat önümüzdeki 5 yıllık süreçte piyasanın bu tarafa doğru kayacağını rahatça söyleyebiliriz.

  Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum'da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  Kaynak: Shiftdelete / Gamegar

  Steam Deck valve Sony Haberler

  Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

  Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

  15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

  15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

  Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

  Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

  Bakmadan Geçme

  Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dokunmayın Şabanıma filmi ne zaman, nerede çekildi? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babası filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babası filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 #129300 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 25 Haziran Salı İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
  MHP'li kaynaklar 'Ciddi bir sorun yok' diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

  MHP'li kaynaklar "Ciddi bir sorun yok" diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title