Haberler

Microsoft, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nu Anayasayı ihlal etmekle suçladı

Güncelleme:

Microsoft'un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alma işleminin gerçekleşmesini engellemek için geçtiğimiz haftalarda dava açan ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) Anayasayı ihlal ettiği bildirildi.

Teknoloji devi Microsoft'un Call of Duty'nin geliştiricisi Activision Blizzard'ı satın almaya çalışmasının ardından birçok engelle karşı karşıya geldi. Haksız rekabet nedeniyle FTC tarafından dava edilen Microsoft, devlet kurumunun Anayasayı ihlal ettiğini açıkladı.

FEDERAL TİCARET KOMİSYONU ENGELİ

Federal Ticaret Komisyonu'nun açtığı davada Microsoft'un anlaşmasının belirli oyunlara erişimi sınırlayarak rekabeti bastıracağı yönünde olsa da Microsoft'un yanıtı "Xbox'ın mobil oyunlardaki varlığını büyütmek istediğini ve Activision'ın oyuncularının dörtte üçünün ve gelirlerinin üçte birinden fazlasının mobil tekliflerden geldiğini" iddia etti.

Microsoft, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nu Anayasayı ihlal etmekle suçladı

Ancak, tüm bu açıklamalara rağmen FTC, Microsoft'un dünyanın en büyük video oyun serilerinden biri olan Call of Duty'ye sahip olacağı gerçeğine odaklanıyor. Bu nedenle Microsoft'u dava etti.

"ABD ANAYASASINI İHLAL ETMEKTEDİR"

Microsoft'un halka açık olarak yayınladığı 37 sayfalık cevapta, "Bu yargılamalar geçersizdir, çünkü Komisyonun önemli yürütme yetkisine sahip bağımsız bir kurum olarak yapısı ve Komiserlerin ve diğer Komisyon görevlilerinin görevden alınmasına ilişkin ilgili kısıtlamalar, ABD Anayasasının II. Maddesini ve kuvvetler ayrılığını ihlal etmektedir." sözlerine yer vermektedir.

Microsoft, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nu Anayasayı ihlal etmekle suçladı

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Activision Blizzard Microsoft Haberler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Bakmadan Geçme

ŞEBNEM BOZOKLU, KIZILCIK ŞERBETİ'NE Mİ GELİYOR? Şebnem Bozoklu hangi rol ile Kızılcık Şerbeti dizisine katılıyor? KPSS önlisans tercih ücretleri hangi bankaya yatıyor? KPSSP önlisans ücretleri hangi bankaya ödenir? Pırlanta Plajı nerede, nasıl gidilir? #127754 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Sazlıca Koyu nerede, nasıl gidilir? Boyalık plajı nerede, nasıl gidilir? #9728 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Delikli Koy nerede, nasıl gidilir? İzmir Delikli Koy ücretli mi, arabasız gidilir mi? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Ayıbalığı Koyu – Mordoğan nerede, nasıl gidilir? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #127958 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Dolungaz koyu nerede, nasıl gidilir? #9969 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #9728 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Bodrum Koyu Plajı nerede, nasıl gidilir? #127958 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Paşalimanı plajı nerede, nasıl gidilir? #127754 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #127754 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Mimoza Koyu nerede, nasıl gidilir? #127965 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Kocakarı plajı nerede, nasıl gidilir? Ortaokulda sınıfta kalma var mı? Ortaokulda sınıfta kalınıyor mu, kaç gün devamsızlık hakkı var? Bugün voleybol maçı var mı? 13 Haziran kimin voleybol maçı var? Bugün hangi voleybol maçı var? Can Yaman Instagram hesabını neden sildi? Cam Yaman sosyal medya hesaplarını neden kapattı?
Akşener'in İYİ Parti'ye gönderdiği yazıda 'İçişleri Eski Bakanı' detayı dikkat çekti

Akşener'in İYİ Parti'ye gönderdiği yazıda "İçişleri Eski Bakanı" detayı dikkat çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title