Haberler

Activision Blizzard, SEC anlaşmasında 35 milyon dolar ceza ödeyecek

Güncelleme:

Activision blizzard, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun şirketin muhbir koruması ve yatırımcı ifşasıyla ilgili hükümet kurallarını ihlal ettiği yönündeki suçlamalarını karşılamak için 35 milyon dolar ödeyecek.

SEC, World of Warcraft ve Call of Duty yayıncısı hakkında, daha önce Adil İstihdam ve Barınma Dairesi olarak adlandırılan Kaliforniya Sivil haklar Departmanının 2021'de cinsel taciz davası açmasından aylar sonra bir soruşturma başlattı.

ACTIVISION BLIZZARD'A 35 MİLYON DOLAR CEZA VERİLDİ

ABD Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu dava açtı ve karara bağlandı ve 2021'de Activision Blizzard'ın bu durumda 18 milyon dolarlık bir anlaşma ödemeyi kabul ettiği benzer bir davadır.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Sivil Haklar Departmanı ve EEOC soruşturmalarının aksine, SEC soruşturması cinsel taciz veya işyeri suiistimaline odaklanmadı. Bunun yerine, Activision Blizzard'ın bu sorunlara ilişkin raporları nasıl topladığı, analiz ettiği, ifşa ettiği ve şirketin ayrılık anlaşmalarıyla ilgiliydi.

SEC, Activision Blizzard'ın bu maddeyi kaldırdığını ve 2022'de standart ayrılık anlaşmasını revize ettiğini söyledi. Karara göre şirketin 35 milyon dolarlık anlaşmayı ödemek için 10 günü var.

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Activision Blizzard Call Of Duty Gamegar Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir? Saadet Partisi Aydın belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Aydın adayı Fatih Karahan kimdir? HSK atama kararnamesi 24 Şubat Cumartesi yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title