Haberi Paylaş

Activision Blizzard, SEC anlaşmasında 35 milyon dolar ceza ödeyecek

Gamegar Haberleri

Activision Blizzard, SEC anlaşmasında 35 milyon dolar ceza ödeyecek

Activision blizzard, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun şirketin muhbir koruması ve yatırımcı ifşasıyla ilgili hükümet kurallarını ihlal ettiği yönündeki suçlamalarını karşılamak için 35 milyon dolar ödeyecek.

SEC, World of Warcraft ve Call of Duty yayıncısı hakkında, daha önce Adil İstihdam ve Barınma Dairesi olarak adlandırılan Kaliforniya Sivil haklar Departmanının 2021'de cinsel taciz davası açmasından aylar sonra bir soruşturma başlattı.

ACTIVISION BLIZZARD'A 35 MİLYON DOLAR CEZA VERİLDİ

ABD Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu dava açtı ve karara bağlandı ve 2021'de Activision Blizzard'ın bu durumda 18 milyon dolarlık bir anlaşma ödemeyi kabul ettiği benzer bir davadır.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Sivil Haklar Departmanı ve EEOC soruşturmalarının aksine, SEC soruşturması cinsel taciz veya işyeri suiistimaline odaklanmadı. Bunun yerine, Activision Blizzard'ın bu sorunlara ilişkin raporları nasıl topladığı, analiz ettiği, ifşa ettiği ve şirketin ayrılık anlaşmalarıyla ilgiliydi.

SEC, Activision Blizzard'ın bu maddeyi kaldırdığını ve 2022'de standart ayrılık anlaşmasını revize ettiğini söyledi. Karara göre şirketin 35 milyon dolarlık anlaşmayı ödemek için 10 günü var.

Activision Blizzard Call Of Duty Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title