Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için meydanlara inen vatandaşlar, tepkilerini dile getirmeyi sürdürüyor.

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için meydanlara inen vatandaşlar, tepkilerini dile getirmeyi sürdürüyor.

Demokrasi Meydanı'nda toplanan on binlerce kişi, FETÖ'nün darbe girişimi aleyhine sloganlar attı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, burada yaptığı konuşmada, Kurtuluş Savaşı'nda vatanı kadınlar, gençler ve türlü görüşten insanların yardımıyla kurtardıklarını, 15 Temmuz gecesi de meydanlarda herkesin olduğunu söyledi.

Türk milletinin büyük bir millet olduğunu vurgulayan Üstün, "Çok büyük bir iş başardınız. İnanın 50-100 yıl sonra tarihçiler yazacak. Sizin torunlarınız bunları okuyacak, 'Bizim dedelerimiz, ninelerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz meğer neler başarmışlar.' diyecekler." ifadelerini kullandı.

Üstün, bu darbelerin Türkiye'nin başına 400 yıldan beri konduğunu, ilk darbenin 1622 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun başındaki Genç Osman'a yapıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Gencecik bir lider, memleket aşığı. Ülkesi için çalışıyor ama karanlık emeller devreye girmiş. Bahane üretiyorlar, bahane bulmaları gerekir. Padişah Genç Osman, hacca gitmeye niyetlenmiş. Yeniçeriler, 'Vay, işte bahane bulduk, sen misin hacca gitmek isteyen.' demişler. Almak için fetva lazım, o da hazır. Şimdiki o adı 'sözde hoca' gibi bir hoca bulmuşlar, demişler ki, 'Hacca gitmek, nifak meselesidir, gidip padişahı indirelim.' İşte Genç Osman'ı o zaman da asker kılıklı ama asker olmayan Yeniçeriler Topkapı Sarayı'ndan almışlar, sürüye sürüye Yedikule Zindanları'na getirmişler. İşte ilk darbe 1622 yılında yapılmış."

Bu milletin 1960 ve 1980'deki millet olmadığını, bu milletin artık gözünü açtığını, ensesine vurulup elindekilerin alınamayacağını vurgulayan Üstün, darbecilerin bunları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığını hesap edemediklerini, o nedenle başarısız olduklarını dile getirdi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da bu hain ve gözü dönmüş meczupların ceplerinden birer dolar çıktığına dikkati çekerek, "Nedir 1 dolar, niye cebinde 1 dolar taşırsın? Niye, devletin askeri, subayı olarak birer yıldızlı bayrağın kokartını, bir besmeleyi değil de 1 doları taşırsın? O taşıdığın dolar, nereye nasıl hizmet ettiğini, ruhunu, iradeni, memleketini nasıl sattığını gösteriyor. Cenab-ı Allah hepsini kahretsin." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title