Federasyon, 2009 UEFA Kongresi İçin FIFA'ya Başvuracak

Federasyon, 2009 UEFA Kongresi İçin FIFA'ya Başvuracak

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2008 ve 2009 Plaj Futbolu Dünya Şampiyonası ile 2009 UEFA Kongresi'nin Türkiye'de Düzenlenmesi İçin FIFA'ya Başvurma Kararı Aldı.

Federasyon, 2009 UEFA Kongresi İçin FIFA'ya Başvuracak

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2008 ve 2009 Plaj Futbolu Dünya Şampiyonası ile 2009 UEFA Kongresi'nin Türkiye'de düzenlenmesi için FIFA'ya başvurma kararı aldı.

Federasyon yönetim kurulunun Antalya'daki toplantısından sonra yapılan yazılı açıklamada, uluslararası platformda Türkiye'nin daha önce başlatılan organizasyon atağının, giderek artan bir tempoda sürdürülmesinin planlandığı belirtildi.

Yönetim kurulunun, ''Türkiye Futbol Oynuyor'' projesinin bundan sonra da güçlü bir destekle ileri aşamalara taşınması görüşünde birleştiği ifade edilen açıklamada, bu kapsamda yapılması planlanan işler şöyle sıralandı:

-İşitme Engelliler Deplasmanlı Ligi'nde ilk iki sırayı alan 8 takımın katılımıyla, İşitme Engelliler Futsal Ligi oluşturulacak.

-İşitme Engelliler Bayan Salon Futbolu Ligi kurulacak. Bu lig 4'erli gruplarda 8 takımın katılımıyla 2 bölgede oynanacak.

-17 görme engelliler ilköğretim okulu ile Görme Engelliler Federasyonu'nun belirlediği 50 spor kulübüne malzeme katkısı sağlanacak.

Bu arada, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, futbolcu-kulüp, antrenör-kulüp sözleşmelerinden doğan çok sayıda anlaşmazlık dosyasını da karara bağladığı bildirildi.