Eskişehir: Eskişehir'de Yerel Yönetimler

Eskişehir: Eskişehir'de Yerel Yönetimler

Eskişehir'in Odunpazarı Belediyesi Tarafından İhtiyaç Sahiplerinin Gereksinimlerini Karşılamak Maksadıyla Açılan Paylaşım Merkezi'ne, 6 Ayda 2 Bin 892 Aile ve 6 Bin 356 Kişinin Başvurduğu Bildirildi.

Eskişehir: Eskişehir'de Yerel Yönetimler

Eskişehir'in Odunpazarı Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini karşılamak maksadıyla açılan Paylaşım Merkezi'ne, 6 ayda 2 bin 892 aile ve 6 bin 356 kişinin başvurduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yardıma muhtaçların yiyecek, giyecek, ev eşyası, yakacak ve okul ihtiyaçlarını karşılamak için 6 ay önce Vatan Caddesi üzerinde hizmete açılan Paylaşım Merkezi, büyük rağbet gördü. Aynı zamanda vatandaşların kullanamadığı giyecek ve ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada aracılık yapan merkeze, ilk 6 aylık süre içerisinde 2 bin 892 aile ve 6 bin 356 kişi müracaat etti. Başvuru sahiplerinin çeşitli kıyafetlerini temin eden Paylaşım Merkezi, evlenen çiftlerin gelinlik ve damatlıklarını da karşılıyor. Merkezde Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Gençlik Meclisi üyeleri de gönüllü olarak görev alıyor.

Konuyla ilgili konuşan belediye yetkilileri, "Hayırseverlerin yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaşmalarına aracı olmayı, yapılan yardımların güven ortamında yerlerine iletilmesini ve yardımların devamlılığını sağlamayı amaçlıyoruz. Paylaşmak, insanlık için bir ihtiyaçtır. Sahip olduğumuz güzellikleri sahip olamayanlarla bölüşmektir. Paylaşmak, en büyük erdem ve mutluluktur. Gelin hep birlikte, ihtiyaç sahibi insanların yanlarında yer alalım ve onlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşayalım" dedi.

Kaynak: İHA