Eskişehir'den Kısa Kısa

Eskişehir'den Kısa Kısa

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, İl Başkanı Süleyman Reyhan, Tepebaşı İlçe Başkanı Vahap Ata, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Eskişehir Ziraat Odası'nın ilk kurucularından Mehmet...

Eskişehir'den Kısa Kısa

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, İl Başkanı Süleyman Reyhan, Tepebaşı İlçe Başkanı Vahap Ata, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Eskişehir Ziraat Odası'nın ilk kurucularından Mehmet Kovancı'yı evinde ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kovancı, çok zor şartlardan geçtiklerini belirterek, Menderes ve AK Parti hükümetiyle bu sıkıntıların gittiğini ve kendini çok şanslı hissettiğini kaydetti.

-Odunpazarı Belediyesi'nden kasaplara denetim

Odunpazarı Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde faaliyet gösteren kasapları denetledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerininde yer aldığı denetimlerde, sağlık karneleri, genel temizlik, hijyen, fiyat listesi ve çalışanlarda iş gömleği ve iş başlığı giyilip giyilmediğinin yanı sıra özel aletlerle dolaplarının ısı dereceleri kontrol edildi.

Denetim sırasında ürünlerin son kullanma tarihlerini, bozuk olup olmadıklarını, saklama koşullarını kontrol eden ekipler, üretimde çalışanların da kurallara uyup uymadıklarını denetledi.

Esnafı kurallara uymaları konusunda uyaran Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı gıda tüketmesi konusunda da uyardılar.

-Tiyatro sahnesinde evlenme teklifi

Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde "Kırkından Sonra" adlı tiyatro oyununun sahnelenmesinin ardından Odunpazarı Belediyesi Gösteri ve Sahne Sanatları Merkezi tiyatro sanatçılarından Pervin Sürmeli'ye erkek arkadaşı Çağrı Ayduğan tarafından evlenme teklifi yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, oyunun sonunda sahneye çıkan Ayduğan, güller eşliğinde Pervin Sürmeli'ye evlenme teklif etti.

Sürmeli, sanatseverlerin alkışları arasında evlenme teklifini kabul etti.

-Başkan Sakallı'dan İl Müdürü Çankaya'ya ziyaret

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Halil Çankaya'yı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Eskişehir İl Müdürü Halil Çankaya ile Eskişehir'deki tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımı başta olmak üzere, kırsal alandaki yaşam standartlarını yükseltmek, güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişebilirliliğini sağlamak olduğunu bildirdi.

Çankaya, tarımın tüm alanlarında yoğun olarak çalışan İl Müdürlüğü'nün hareket kabiliyetini daha da arttırdığını vurgulayarak, Eskişehir çiftçisine ve halkına daha etkin hizmet sunduklarını kaydetti.

Başkan Sakallı da bu konuda kurumlar arası işbirliği çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti.

-Eğitimcilerden Başkan Sakallı'ya ziyaret

Adalet İlkokulu idareci, öğretmen ve velileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'yı ziyaret etti.

Sakallı, ziyarette Okul Müdürü Nejdet Odacı, Müdür Yardımcısı Gül Akdağ ve Okul Aile Birliği üyeleri Sema Kısacı ve Aydın Birsen'den okulun ihtiyaçlarıyla ilgili bilgi aldı.

Sakallı, amaçlarının çocuk ve gençleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olduğunu kaydetti.

Muhabir: Hicret Özkan

Yayıncı: Mürsel Çetin - ESKİŞEHİR