Haberi Paylaş

Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'nun göndermesine zehir zemberek yanıt: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlamayız

Ekonomi Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kendisinin daha önce kullandığı, "Epistemolojik kopuşlar" ifadesine göndermede bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert yanıt verdi. Bakan Nebati, "Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP'nin vizyon belgesi tanıtımının ardından kendisinin daha önce kullandığı, "Epistemolojik kopuşlar" ifadesine göndermede bulunan CHP liderine sert yanıt verdi. Nebati, "Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız" dedi.

Kılıçdaroğlu vizyon belgesini açıkladığı toplantı sonrasında sosyal medya hesabından , "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. 'Epistemolojik kopuşlar' onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur" diyerek 'Epistemolojik kopuş' ifadesini sık kullandığı bilinen Bakan Nebati'ye göndermede bulundu.

Nebati'den Kılıçdaroğlu'nun göndermesine zehirzemberek yanıt: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlamayız

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren Bakan Nebati, "Sayın Kılıçdaroğlu. Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor" dedi.

Nebati'den Kılıçdaroğlu'nun göndermesine zehirzemberek yanıt: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlamayız

Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir.

Nebati'den Kılıçdaroğlu'nun göndermesine zehirzemberek yanıt: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlamayız

Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır. Sizler, vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuklatırken, Türkiye Yüzyılı'na doğru, inançla ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor:

  • 12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor.
  • İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı.
  • Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor.
  • İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı.

Nebati'den Kılıçdaroğlu'nun göndermesine zehirzemberek yanıt: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlamayız

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, "Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır" ifadelerini kullanması çok konuşulmuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu Nureddin Nebati Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

corci:

sizi de gördük, millete algı yaparsınız anca

Gamer Amca Tv:

dün ülkeyi oraya buraya kiraladı yada katarlılara sattı diyenler, bugün ülkenin kasasını ermeni ve yahudilere teslim ediyor.

Google Hesap:

Ülkeyi katara sattı diyenler bugün ülkenin kasasını ermeni ve yahudilere teslim ediyor..

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title