Haberler

FARUK KOCA: TÜRKİYE'NİN YENİ KONUT PROJELERİNE İHTİYACI VAR

Güncelleme:

Kamu bankaları tarafından verilecek olan 0,89 ve 0,99 vade oranlı konut kredisi kampanyası piyasayı hareketlendirdi.

Kamu bankaları tarafından verilecek olan 0,89 ve 0,99 vade oranlı konut kredisi kampanyası piyasayı hareketlendirdi. Paketin reel sektöre etkilerini Fırat Life Style ve Rast Grup ortaklığıyla gerçekleşen konut projelerinden olan Natura Vadi projesinin lansmanında Rast Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Koca değerlendirdi.

Natura Vadi'nin, satış ofisinde gerçekleştirilen açılış organizasyonunda alıcılar konutlarıyla buluştu. Burada yaptığı açıklamada konut satın almak isteyen vatandaşları rahatlatmak için hayata geçirilen düşük faizli kredi imkanının suistimal edilmemesi gerektiğini anlatan Faruk Koca, 'Konut finansman paketi hükumetimizin azalan arzı artırmak için ve vatandaşın konum alım noktasında rahatlaması için hazırladığı bir paket. Bu noktada çok önemli bir paket olma niteliği taşıyor. Üretici firmaların buna cevap vermesi gerekiyor. Biz bu anlamda duyarlı davrandık. Vatandaşın konut alımını kolaylaştırmak için bu talep doğrultusunda 373 bin metrekarelik alanda, 909 konutluk çok büyük bir projeye imza atıyoruz. Sağlanan kredi imkanı vatandaş için bir fırsat ama üretenler için bunun fırsat olmaması gerekir. İşin etik yanı her şeyden önemlidir. Hükümet bu tür fırsatları oluştururken bir bedel ödüyor. Bu bedeli ödemesinin tek sebebi vatandaşın rahat konut alabilmesidir. Üreticiler bunu fırsata çevirirse doğru olmaz.' dedi.

KONUT DESTEK PAKETİNİN KARŞILIĞI VAR

Dünyayla birlikte Türkiye'de de konut fiyatlarının artmaya devam edeceğini ifade eden Koca, 'Fiyat artışları ciddi şekilde devam edecek. Çünkü arz eksikliği var. Talep çok ama konut az. İnsanların nitelikli konut ihtiyacı artıyor. İnsanlar evlerini aynı zamanda ofis olarak kullanmak istiyor. Pandemi sürecinde oluşan bu talebin karşılaşması açısından da konut konseptlerinin bu çerçevede olması gerekiyor. Konut almak için kesinlikle doğru zaman şu an. Bugün oldukça büyük ilgi var. 1 günde talep edilen konut sayısı 100 oldu. Bu kolay oluşabilecek bir durum değil. Konut ihtiyacı devam ediyor. Hükümetimizin yaptığı projede de özellikle ilk konut alacaklara yönelik adımlar atıldı. Bugün de gelen taleplerden görüyoruz ki paketin karşılığı var. Biz projemizde alım gücünü kolaylaştırmak için fiyatları artırmaktan ziyade indirim uyguladık. Verilen bu desteğe ek olarak bir destek de biz sunduk. Uygun koşullu kredi imkanının yanına, indirimler ekledik. Yüzde 10 üzerine bir yüzde 10 indirim de bizden dedik. Bu vatandaşımız için çifte imkan, çifte indirim oldu. Bugün yakaladığımız yoğun talep ve rekor satış hacmi de bir kez daha kanıtladı ki doğru fiyat ve uygun ödeme planı birleşince vatandaşımız büyük ilgi gösteriyor" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Ekonomi Güncel Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

'Geç saatte dışarı çıkma' cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

"Geç saatte dışarı çıkma" cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

Bakmadan Geçme

Matematik seçmeli ders mi olacak? İletişim Başkanlığından açıklama geldi Survivor kim kazandı? 29 Mayıs Çarşamba Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı 29 Mayıs Çarşamba 2024? #129300 Şahane Hayatım 30. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 29 Mayıs Şahane Hayatım yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Akran zorbalığı nedir? Akran zorbalığı ile nasıl başa çıkılır? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Almanya-Türkiye Milletler Ligi maçı canlı izle! ALMANYA- TÜRKİYE VOLEYBOL MAÇI (HD) İZLEME LİNKİ BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bittin Sen filmi oyuncuları kim, konusu ne? Bittin Sen filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Rekabet Kurumu'ndan beyaz et firmalarına ceza! Hangi firmalar ceza aldı, neden ceza aldılar? Hansi Flick kimdir, kaç yaşında? Barcelona'nın yeni teknik direktörü kim? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? İlk Hababam Sınıfı kaç yılında çekildi? #128250 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 29-30 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! SON DAKİKA: Az önce deprem mi oldu? Deprem nerede oldu, kaç şiddetinde oldu? AFAD/Kandilli Rasathanesi Deprem
İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title