Haberi Paylaş

Ege ve Akdeniz'i birbirine bağlayan Honaz Tüneli açıldı! 45 dakikalık yol 10 dakikaya indi

Ekonomi Haberleri

Ege ile Akdeniz bölgelerindeki çok sayıda kenti birbirine bağlayan, Denizli'deki çevre yolu projesinin en zor etabı olan Honaz Tüneli açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı tünel, 45 dakika süren şehir geçişini 10 dakikaya indirdi. Ankara'dan, İzmir'den Antalya'ya gidecek olan araçlar, şehir merkezine girmek zorunda kalmayacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri yatırımları olmak üzere toplam 232 tesisin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli'nin trafik yoğunluğunu büyük ölçüde rahatlatacak Honaz Tüneli ve Çevre Yolu'nun da açılış kurdelesini kesti.

Projenin hizmete açılmasıyla İzmir, Aydın ve Pamukkale ile Uşak ve Ankara güzergahından Antalya ve Muğla istikametine gidecek araçlar, bundan sonra Denizli şehir merkezine girmek zorunda kalmayacak.

Ege ve Akdeniz'i birbirine bağlayan Honaz Tüneli açılıyor! 45 dakikalık yol 10 dakikaya inecek

ZAMANDAN VE YAKITTAN BÜYÜK TASARRUF

Ege ve Akdeniz'i birbirine bağlayan Honaz Tüneli ve Çevre Yolu ile seyahat süresi 45 dakikadan 10 dakikaya indi. Ege'nin en büyüklerinden biri olan 2 bin 640 metrelik tünel ve 32 kilometrelik çevre yolu zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlayacak.

Ege ve Akdeniz'i birbirine bağlayan Honaz Tüneli açılıyor! 45 dakikalık yol 10 dakikaya inecek

"ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNE RAHAT BİR NEFES ALDIRIYORUZ"

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ulaştırmada, şehrimiz için önemli bir yatırım olan 3 milyar 400 milyon liralık maliyetle tamamladığımız Denizli Çevre Yolu'nun 14 kilometrelik 2. etabı ile 2 bin 640 metrelik Honaz Tüneli'ni hizmete açıyoruz. Böylece günde 30 bin aracın geçtiği Denizli şehir içi trafiğine rahat bir nefes aldırıyoruz. Bu tür yatırımlarla yolculuk sürelerinin kısalması, konforun ve güvenliğin artması Denizlimizin sanayisine, ticaretine, turizmine önemli katkılar sağlayacaktır. TOKİ'nin yaptığı Kayaköy'deki bin 173 konutu, 50 dükkanı ve diğer alt yapı yatırımlarını ayrıca Tilkilik'teki 118 konutu, İnceler'deki 158 konutu resmen hizmete açıyoruz. İller Bankamızın 2 milyar liraya yakın finansmanı ile hayata geçirilen aralarında Pamukkale Seyirtepesi Şehir Ormanı'nın da olduğu 39 ayrı alt yapı yatırımının resmi açılışını gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Ege ve Akdeniz'i birbirine bağlayan Honaz Tüneli açılıyor! 45 dakikalık yol 10 dakikaya inecek

Haberler.com - Ekonomi

Denizli Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Mehmet Vatandaş:

Bir şey soracağım ama korkuyorum acaba geçiş ücretli mi?

Cevap Yaz812Yayından Kaldır
Cevahir:

Açız aç.

Cevap Yaz65Yayından Kaldır
Hacı Şembeki:

Yüzyıllık T.C. Devleti Erdoğan gelinceye kadar.....Taş Devrini Yaşıyordu...Tuhaf gelebilir. Mesela sigortalı biri, ameliyat masasında bile olsan eczaneden ilaç alamiyordun, Devlet hastanesine canın istedi diye gidemiyordun. Sadece bir örnek.

Cevap Yaz179204Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title