Haberler

DeFacto, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Özel Sektör Forumu'nda yer aldı

Güncelleme:

Moda markası DeFacto, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Özel Sektör Forumu'nda çalışmalarını paylaştı. Forumda, markanın sürdürülebilirlik ve insan hakları gibi konulardaki çalışmaları anlatıldı.

Moda markası DeFacto, özel davet ile katılım sağlanabilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Özel Sektör Forumu'nda yer aldı. Marka, forumda BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalarını dünyanın önde gelen özel sektör temsilcileri, hükümet sözcüleri ve sivil toplum örgütlerinden oluşan katılımcılarla paylaştı.

DeFacto, bu yıl 78'incisi düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu haftası kapsamında gerçekleşen Özel Sektör Forumu'na davet edilen ilk Türk perakende markası olduğunu açıkladı. İklim değişikliği, sürdürülebilir kalkınma ve insan hakları gibi önemli küresel sorunların ele alındığı forum, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres başkanlığında Amerika'da gerçekleştirildi. Dünyanın önde gelen özel sektör temsilcilerinin, hükümet sözcülerinin ve sivil toplum örgütlerinin katılım sağladığı forumda, DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol davetli katılımcılar arasında yer aldı.

"PEK ÇOK ÖNEMLİ KÜRESEL SORUNA YÖNELİK ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK"

DeFacto adına BM Özel Sektör Forumu'na katılan DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol, "Tüm dünyadan sadece 90 kişinin davet edildiği BM Özel Sektör Forumu'nda yer alarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek bizim için büyük bir gurur kaynağı. DeFacto olarak kuruluş felsefemiz ekosisteme duyarlı üretim yapmak, dünyayı ve doğal kaynakları korumak, insana değer katmak, toplumsal konulara duyarlı olmak ve şeffaf bir duruş sergilemekten geçiyor. Bu felsefemiz doğrultusunda, 2014 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) için taahhüt vererek, hazır giyim ve moda sektöründe imzacı ilk iki Türk markasından biri olduk. Sürdürülebilirlik konusunda sektörümüzde öncü kuruluşlarından biri olma taahhüdümüz doğrultusunda ise; bugüne kadar iklim değişikliğinden su krizine, insan haklarından cinsiyet eşitliğine kadar pek çok önemli küresel soruna yönelik çalışma gerçekleştirdik" diye konuştu.

"ÜLKEMİZİ ULUSLARARASI ARENALARDA TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

DeFacto'nun Özel Sektör Forumu'nda yer almasının Türkiye için de önemli bir adım olduğunu belirten Şenol, "2030 yılında tamamlanması hedefiyle ortaya koyulan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) doğrultusunda özellikle küresel ve yerel sürdürülebilir kalkınma adına birçok çalışma yürütüyoruz. Özel Sektör Forumu'nda da Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı şirketimize, çalışanlarımıza, üretim tesislerimize, mağazalarımıza ve toplumumuza nasıl yansıttığımızı anlatarak gelecek yıllarda nasıl bir yol izleyeceğimizi ve hedeflerimizi katılımcılarla paylaştık. Bu forumda yer almamız, Türk hazır giyim ve moda sektörünün uluslararası alanda tanıtılması ve Türk iş dünyasının sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdünün vurgulanması için de önemli bir fırsat oluşturdu. Etkinliğe katılımımız ile Türkiye'nin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarının yanı sıra uluslararası düzeyde bu alandaki gelişiminin de boyutunu göstermiş olduk. Ayrıca katılımımızın, Türk iş dünyasının küresel arenada görünürlüğünü daha fazla artırarak Türkiye'nin uluslararası ekonomik ilişkilerinin de güçlendirilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. 93 ülkede varlığını sürdüren lider bir marka olarak ülkemizi uluslararası arenalarda temsil etmeye devam edeceğiz" dedi.

BM Özel Sektör Forumu'nda katılımcılar, dünyanın en büyük sürdürülebilirlik platformu olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin (UN Global Compact) belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) doğrultusundaki çalışmalarını anlattı. Defacto Online Genel Müdürü Önder Şenol da DeFacto'nun SKA kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarını ve 2050 sonrasında 'iklim pozitif' marka olma planlarını paylaştı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Birleşmiş Milletler Defacto Moda Moda Ekonomi Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title