Balıkçılar fırtına nedeniyle denize açılamadı, hamsinin fiyatı 50 liraya kadar çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Balıkçılar fırtına nedeniyle denize açılamadı, hamsinin fiyatı 50 liraya kadar çıktı

İhlas Haber Ajansı - Faruk Çidem - Ekonomi
 - Güncelleme:

Denizlerdeki fırtına balıkçı tezgahlarını vurdu. Balıkçılar, hava şartları nedeniyle ava çıkamazken, hamsinin fiyatı 50 liraya kadar çıktı. Tezgahlarda en çok bulunan balık istavrit olurken, onun da fiyatı 20 liradan 30 liraya yükseldi.

Ülke genelinde geçtiğimiz hafta itibariyle etkili olan kar yağışı ve şiddetli rüzgarlar balık fiyatlarını etkiledi. Vatandaşların balık tezgahlarında yoğun olarak ilgi gösterdiği hamsinin fiyatı balıkçıların denize açılamaması ve hamsinin Gürcistan'a gitmesi sebebiyle 50 liraya kadar çıktı. Bazı vatandaşlar fiyatına rağmen hamsiden vazgeçmezken, fiyatı yüksek görenler ise diğer balık türlerini almayı tercih etti.

Balıkçılar fırtına nedeniyle denize açılamadı, hamsinin fiyatı 50 liraya kadar çıktı

"HAMSİNİN GERİ DÖNMESİNİ BEKLİYORUZ"

İhsaniye Mahallesinde kurulan halk pazarında uzun yıllardır balıkçılık yapan Emre Yıldız, "Hamsinin azlığı kış şartlarından dolayı. Havalar da çok sert. 2 haftadır çok büyük fırtınalar var denizde. Bir de hamsi Gürcistan ve Rusya'ya gitti. Geri dönmesini bekliyoruz. Fiyatlar şu an 40-50 arasında değişiyor. Çok randıman yok. 50 liraya da rağbet gösteriyorlar ama imkanı olanlar alıyor. İmkanı olmayanlar bakıp gidiyor. Geçtiğimiz sezonlarda da böyle oluyordu. 1-2 hafta kayboluyordu. Ama 1 aydır yok. İnşallah gelecek. Bütün umudumuz ondan yana" dedi.

Balıkçılar fırtına nedeniyle denize açılamadı, hamsinin fiyatı 50 liraya kadar çıktı

"TEZGAHTAN İSTAVRİT EKSİK OLMUYOR"

Tezgahlarda yoğun olarak istavrit olduğunu belirten Yıldız, "Şu anda istavrit var. Tezgahtan istavrit eksik olmuyor ama o da bu aralar yükselmeye başladı. 20 liradan sarıyorduk, 30 liraya kadar yükseldi. O da düşer diye umut ediyoruz. Havalar düzelince 20 liraya kadar gerileyecektir" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Faruk Çidem - Ekonomi

Togo Cumhuriyeti Gürcistan Fırtına Bolu Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title