Haberler

Antalya'da Pamuk Sezonu Açıldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), yeni pamuk sezonuna ihalelerle başladı.

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), yeni pamuk sezonuna ihalelerle başladı.

Pamukta yeniden 'beyaz altın' dönemini hedefleyen ve planlı çalışmalarla bölgedeki çiftçiyi pamuk ekimine teşvik eden ANTBİRLİK, 2016-2017 yılı pamuk sezonunu açtı. Birlik, Rusya krizi nedeniyle zor günler geçiren çiftçinin yüzünü pamuk üretiminde güldürmeyi planlıyor.

DÜŞÜK FİYATA YÜKSEK KALİTE

Pamuk üreticisinin yüksek kar etmesini prensip edinen ve geçtiğimiz yıl pamuk çiftçisine 'rekor' fiyat veren ANTBİRLİK yönetimi bu yıl da politikasını yüksek kar üzerine kurdu. Birlik, ortaklara yönelik pamuk tohumu, gübre ve zirai ilaç gibi ihtiyaçlarını en ucuza karşılamak için peş peşe ihaleler düzenledi.

BOL ÜRÜN ÇEŞİDİ

Yeni sezonda pamuk ekim sahalarında artış hedefleyen ANTBİRLİK Yönetim Kurulu, en kaliteli ürünü en ucuza almak için ihalelere titizlikle hazırlandı. Kıyasıya fiyat yarışının yapıldığı ihalelerde, birlik ürün yelpazesini de geniş tuttu ve ihalelere zirai firmalardan yoğun katılım gerçekleşti. İstenilen rekabet ortamını yakalayan ANTBİRLİK, en uygun fiyatlara ürün alımlarını gerçekleştirdi.

ÇİFTÇİNİN ÇIKARI ÖN PLANDA

Yeni pamuk sezonunda üretici ortakların tohumluk, gübre, zirai ilaç ve akaryakıt gibi ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacaklarını ifade eden ANTBİRLİK Genel Müdürü Hasan Erdoğan, prensip olarak bütün ihalelerde ortakların çıkarlarını gözettiklerini belirtti. Antalya'da yaklaşık 45 bin dekar alanda pamuk üretimini yapıldığını dile getiren Erdoğan, "2016-2017 yılında üreticilerin kullanacağı tohum, gübre ve 22 grup zirai ilaçlar için ihalelerimizi yaptık. Artık eksiksiz bir şekilde yeni sezona hazırız" dedi.

"ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ"

Amaçlarının çiftçiye geçen yılın fiyatları ile ilaç ve gübre temini olduğunu dile getiren Erdoğan, "Rusya krizi yüzünden çiftçi zor durumda. ANTBİRLİK olarak, çiftçimizi korumak ve zor günlerinde yanlarında olmak istiyoruz. Bu yıl çiftçimizin ve ortaklarımızın ihtiyaçlarını en ucuza temin edip ürünlerini de en yüksek fiyata pazarlamak için her zamankinden daha titiz ve dikkatli çalışıyoruz" diye konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Hasan Erdoğan Antalya Rusya Ekonomi Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title