Enflasyonun tersine gidiyor! Geçen yıl 50 liraya satılan ceviz, bu yıl 20 liraya düştü - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Enflasyonun tersine gidiyor! Geçen yıl 50 liraya satılan ceviz, bu yıl 20 liraya düştü

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Enflasyonun tersine hareket eden ceviz fiyatıyla vatandaşın yüzünü güldürüyor. Geçen sene fiyatı 50 lirayı bulan ceviz, bu yıl rekoltenin yüksek olması ve taze mahsullerin hasat edilmesiyle 20 liraya geriledi.

Pazar tezgahlarını süsleyen taze cevizler büyük rağbet görüyor. Bursa'nın dağ yöresi başta olmak üzere bütün ilçelerinde ceviz hasadı başlarken, rekoltenin yüksek olması fiyatlara olumlu yansıdı. Son yıllarda üreticilerin ceviz ekimine ağırlık vermesinin de fiyatların ucuzlamasında etkili olduğu bildirildi.

Enflasyonun tersine gidiyor! Geçen yıl 50 liraya satılan ceviz, bu yıl 20 liraya düştü

YAŞ CEVİZ 7 LİRA

İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, ilçelerinde 25 bin dekar alanda 2 bin ton ceviz hasat edilmesini beklediklerini söyledi. Geçen sene ise rekoltenin 750 ton olduğuna dikkat çeken Çelik, bu sene ürünün bol olduğunu kaydetti. Çelik, yaş cevizin 7 liraya, soyulmuşununsa 20 liraya satıldığını söyledi.

Enflasyonun tersine gidiyor! Geçen yıl 50 liraya satılan ceviz, bu yıl 20 liraya düştü

"BU SENE FİYATLAR UYGUN"

Öte yandan Bursa'da pazar tezgahlarını Uludağ'dan toplanan taze cevizler süslemeye başladı. Tarihi Tuzpazarı'nda pazarcılık yapan Sedat Tunç, yılın ilk mahsülü cevizlerin pazara gelmeye başladığını söyledi. Bursa'nın birçok ilçesinden ürün geldiğini kaydeden pazarcı esnafı Tunç, cevizin kilosunu 20 liraya sattıklarını bildirdi. Fiyatların bu sene düştüğüne dikkat çeken pazarcı esnafı Tunç, "Geçen sene fiyatlar yüksekti. Kaliteli cevizin kilosu 40-50 lirayı bulmuştu. Bu sene hem kalite güzel, hem fiyatlar uygun. Kilosunu 20 liraya satıyoruz. Bursa cevizi yağlı ve kalitelidir. Tatlılara ve hamur işlerine lezzet katar. Fiyatların ucuz olması vatandaşı sevindirdi. Satışlarımız çok iyi" dedi.

Enflasyonun tersine gidiyor! Geçen yıl 50 liraya satılan ceviz, bu yıl 20 liraya düştü

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
ferfer :3.sınıf içi siyah cevizlere 20 tl çok bile Cevap Yaz 0 6 Yayından Kaldır
ENGİN :ceviz fiyatları zaten çok yüksekti. fiyatların üzerindeki köpük gitmiş. Cevap Yaz 1 5 Yayından Kaldır
Fakır:bu tahta gibi cevizlere 20 lira bile çok.... ceviz dediğin Malatya'dan alınır Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title