Haberler

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Teknik Üniversitesi'ni ziyaret etti

Güncelleme:

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Üniversitenin başarıları ve Bursateknopark'ın çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar'ı ziyaret etti.

Vali Demirtaş'ı gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendiren Rektör Çağlar, Bursa'daki görevine başlamasının hemen ardından BTÜ'yü ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özellikle BTÜ'nün çalışmalarının konu edildiği görüşmede Çağlar tarafından Üniversite'nin elde ettiği başarılar işaret edilirken, BTÜ'lü bilim insanlarınca yürütülen akademik projeler ve bu çalışmalardaki geleceğe yönelik hedefler dile getirildi. BTÜ'nün sanayi ile olan ilişkilerinin altını çizen Çağlar, bu konuda sunulan kaliteli eğitim ve öğretim ile birlikte BTÜ tarafından uygulanan araştırma - geliştirme faaliyetleri aracılığı ile bölgeye ve ülkeye sağlanan katkıları aktardı.

Vali Demirtaş Bursateknopark'ı yakından inceledi

Vali Demirtaş tarafından BTÜ'ye gerçekleştirilen ziyaret, Rektör Çağlar'ın eşliğinde Bursateknopark'ta devam etti. Bursateknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu ve Bursateknopark Genel Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Atike Köken tarafından karşılanan Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursateknopark'ınmisyonu ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Demirtaş, Bursateknopark içerisinde ofisleri bulunan firmaları da ziyaret ederek firmalarda yer alan girişimcilerle tanıştı. Faaliyetlerini BTÜ'nün Mimar Sinan Yerleşkesi'nde yer alan merkezinde yürüten Bursa'nın teknolojik ve inovasyon merkezi Bursateknopark'ta Genel Müdür Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu bilgilendirmede bulundu. Vali Demirtaş, burada çalışmalarını sürdüren ve girişimcilik özellikleri ön plana çıkan 26 şirketin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bursateknopark'ta yapılan kısa gezinti sırasında girişimciler projelerini ve ortaya koydukları teknolojik ürünleri Vali Demirtaş'a tanıtma imkanı buldu.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar ziyaretin sonunda, Vali Mahmut Demirtaş'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, hediye takdiminde bulundu. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Mahmut Demirtaş Bursa Eğitim Teknoloji Haberler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

Özgür Özel'den Bahçeli'ye çağrı: Kendi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza gelsin

Özgür Özel'den Bahçeli'ye çağrı: Kendi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza gelsin

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

Bakmadan Geçme

Bayram tatilinde bankalar açık mı? Kurban Bayramı tatilinde bankalar çalışıyor mu? Süt dolu kovanın içine düşen bebek öldü! Olay ne, nerede oldu? ŞEBNEM BOZOKLU, KIZILCIK ŞERBETİ'NE Mİ GELİYOR? Şebnem Bozoklu hangi rol ile Kızılcık Şerbeti dizisine katılıyor? KPSS önlisans tercih ücretleri hangi bankaya yatıyor? KPSSP önlisans ücretleri hangi bankaya ödenir? Pırlanta Plajı nerede, nasıl gidilir? #127754 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Sazlıca Koyu nerede, nasıl gidilir? Boyalık plajı nerede, nasıl gidilir? #9728 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Delikli Koy nerede, nasıl gidilir? İzmir Delikli Koy ücretli mi, arabasız gidilir mi? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Ayıbalığı Koyu – Mordoğan nerede, nasıl gidilir? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #127958 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Dolungaz koyu nerede, nasıl gidilir? #9969 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #9728 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Bodrum Koyu Plajı nerede, nasıl gidilir? #127958 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Paşalimanı plajı nerede, nasıl gidilir? #127754 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #127754 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Mimoza Koyu nerede, nasıl gidilir? #127965 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Kocakarı plajı nerede, nasıl gidilir? Ortaokulda sınıfta kalma var mı? Ortaokulda sınıfta kalınıyor mu, kaç gün devamsızlık hakkı var?
Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title