Haberler

Edirne'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşuna Coşkulu Kutlama (2)

Tobb BAŞKANINA FAHRİ HEMŞERİLİK BERAATI Edirne Belediye Başkanlığı Meclis kararıyla fahri hemşeri unvanı verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile sivrisinekle mücadele konusunda destek veren Prof. Dr. Manfred Raupp'a Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümünün kutlandığı resepsiyonda beraatları verildi.

Tobb BAŞKANINA FAHRİ HEMŞERİLİK BERAATI

Edirne Belediye Başkanlığı Meclis kararıyla fahri hemşeri unvanı verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile sivrisinekle mücadele konusunda destek veren Prof. Dr. Manfred Raupp'a Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümünün kutlandığı resepsiyonda beraatları verildi.

Meriç Nehri kenarındaki Lalezar Restoranda düzenlenen geceye Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, CHP Edirne milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan ve çok sayıda davetli katıldı. Edirne'nin tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği, Osmanlı Devletine de 92 yıl başkentlik yaptığını hatırlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Geçmişten bugüne Edirne'de farklı kültürler bir arada yaşadı. Sayın Hisarcıklıoğlu ve Raupp'a 'evinize hoş geldiniz' diyorum. Raupp'un Almanya'nın Lörrach kentinde yaşıyor. Lörrach Belediyesi bizim kardeş belediyemiz olan bir şehirdir. Raupp, Türkiye'den Lörrach'a gidenlere misafirperver yaklaşarak ev sahipliği yapmıştır. Hisarcıklıoğlu'na teklifi ilettiğimde; 'Biz Edirneliyiz hemen hemen her şeyi biliriz, ama ticarette pek parlak değiliz. Bu yaştan sonra Kayserili olamayacağımıza göre Kayseriliyi Edirneli yapalım oda ticareti üslensin' dedim. Sağ olsunlar kendileri bu teklifimizi büyük mutluluk ve heyecanla kabul ettiklerini söylediler" dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise hemşerilik beratının kendisi için büyük bir onurlu olduğunu ifade ederek, "İnşallah bu onura layık olmayı Allah bana devam ettirir. Edirneli olmak bir ayrıcalıktır. Başkanımız 'Kayseriliden bizim öğreneceklerimiz var' dedi, ama Kayseri'nin Edirne'den, Türkiye'nin Edirne'den öğrenecekleri var. Allah bir daha bize böyle kurtuluş günlerini yaşamayı nasip etmesin. Ama bundan da bir ders çıkarmak lazım. Çok güzel bir söz vardır. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır. Şimdi o yıllarda birlik ve beraberliğinizi kaybettiğiniz zaman sizden daha küçük ülkelerin sizi yiyip, yutabildiğini görüyorduk. Onun için duam şu: Allah bu ülkenin 78 milyonu arasındaki kardeşlik, birlik ve beraberliğini daim kılsın, aramıza nifak sokmasın" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve diğer protokol üyeler tarafından kentinden düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümü nedeniyle pasta kesildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Edirne Belediye Başkanlığı Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir? Saadet Partisi Aydın belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Aydın adayı Fatih Karahan kimdir? HSK atama kararnamesi 24 Şubat Cumartesi yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title