Haberler

İran yaşanan şiddetli yağış esnasında gökten canlı balık yağdı yağdı

Güncelleme:

İran'ın Yasuc kentinde 'Kutsal Kitap'ta yazılmış' bir olay yaşandığı iddia edildi. Yağmurla birlikte gökten balık yağdığı görüldü. Sosyal medyada paylaşılan videolara göre, İran'daki insanlar kötü hava koşulları sırasında balık yağmuruna tutuldu. Bu tür olaylar genellikle hortumların küçük deniz canlılarını kaldırmasıyla tetikleniyor. Ancak bazıları bunun denizden yeni avlanmış balıkların havaya atılarak viral bir video yaratma çabası olabileceğini düşünüyor.

İran'da 'Kutsal Kitap'ta yazılmış' bir olay yaşandı. Yağmurla birlikte gökten balık yağdığı görüldü. Yasuc kentinde çekilen bir video, bir adamın arabasından inip yere düşen canlı bir balığı eline aldığını gösteriyor.

Sosyal medyada paylaşılan videolara göre, İran'daki insanlar kötü hava koşulları sırasında balık yağmuruna tutuldu. Pazartesi günü Yasuc bölgesindeki şiddetli yağış sırasında yaşandığı iddia edilen bu olayla ilgili videolar hızla yayıldı. Daily Star'a göre, bu tuhaf olay gerçek mi yoksa bir hile mi olduğuna karar vermek izleyicilere kalmış.

Bir videoda, ana yolda duran bir adamın arabasından inip çevresine düşen balıkları topladığı görülüyor. Yere sert bir şekilde çarpmalarına rağmen balıklardan biri hâlâ canlıydı.

Bu tür olaylar, hortumların küçük deniz canlılarını kaldırmasıyla tetiklenebiliyor. İddialara göre bu olay, Yasuc bölgesinde yaşanan bir kasırga sonrası gerçekleşti. Ancak bazıları bunun denizden yeni avlanmış balıkların havaya atılarak viral bir video yaratma çabası olabileceğini düşünüyor.

Sanook'a konuşan bir iklim uzmanı, "Bu olayda doğaüstü bir şey yok. Hortum tarzı fırtınaların bazen balık veya kurbağa gibi canlıları yakalayıp kilometrelerce taşımaları mümkün. Rüzgarın şiddeti azaldıkça, canlılar yağmur suyuyla birlikte yere düşüyor," dedi.

Bir sosyal medya kullanıcısı, "Okyanus bugün İran halkına akşam yemeği sundu," diye yorum yaptı.

Bazı kişiler ise olayı "kutsal kitaplardan fırlamış" olarak nitelendirirken, bazıları 2020'de Tahran'da gökten patlıcan yağdığı videonun sahte çıkmasının ardından şüpheci yaklaşıyor. İran yetkilileri, o videoyla bağlantılı beş kişiyi sahtekarlıkla suçlayarak gözaltına almıştı.

Videoyu çeken kişinin bir balıkçı olması ve sadece onun dikkatini çekmesi, olayın gerçekliğine yönelik şüpheleri artırdı.

Benzer bir olay 2022 Ocak'ta Teksas'ta Texarkana şehrinde de yaşanmış ve çevrede su kaynağı olmamasına rağmen gökten küçük balıklar düşmüştü.

İran yaşanan şiddetli yağış esnasında gökten canlı balık yağdı yağdı

İran yaşanan şiddetli yağış esnasında gökten canlı balık yağdı yağdı

İran yaşanan şiddetli yağış esnasında gökten canlı balık yağdı yağdı

Haberler.com / Abdullah Teymur - Dünya

Sosyal Medya Tahran İran Doğa Yaşam Dünya Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
Özel'den Erdoğan'ın 'İadeiziyareti hazmedemediler' sözlerine sert yanıt

Özel'den Erdoğan'ın "İadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine sert yanıt

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title